14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ ۱۳:۱۵:۱۵
کد مطلب:  1826623
سوادآموز و کارآفرین موفق مازندرانی:
درد بیسوادی را با تمام وجودم احساس کردم/تحصیل و سواد نقش مهمی در پیشرفتم در حوزه کشاورزی داشت

انوشیروان بهرامی، سوادآموز و کارآفرین موفق بابلی در گفتگویی صمیمی با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش مازندران از نقش سواد در پیشرفت خود در صنعت کشاورزی سخن گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «انوشیروان بهرامی» کارآفرین و سوادآموز موفق مازندرانی، در صبحگاه مشترکی که به مناسبت هفته سوادآموزی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاونین و کارکنان اداری اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد با کارکنان اداره کل آموزش و پرورش مازندران به گفتگو نشست.

وی در این نشست صمیمی گفت: اهل روستای آهنگرکلای بزرگ بابل هستم و به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده از 7 سالگی کار می کردم و شاگرد نانوایی بودم.

این سوادآموز موفق ادامه داد: از سال 1363 با سوادآموزی آشنا شدم و وارد کلاسهای نهضت شدم.در همان سال دوره مقدماتی و تکمیلی نهضت سوادآموزی را به اتمام رسانده و وارد کلاس پنجم شدم و به همان ترتیب دوره های راهنمایی و دبیرستان را به اتمام رسانده و در سال 1375 در رشته علوم تجربی دیپلم گرفتم.

انوشیروان بهرامی افزود: با توجه به فوت پدر و مادرم و همچنین ازدواج سه خواهرم که آنها نیز تحصیل کرده سوادآموزی هستند، و همچنین مشکلات مربوط به خدمت سربازی، از تحصیل دست نکشیدم و بلافاصله پس از اخذ دیپلم در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه آزاد ساری پذیرفته شدم و هم اکنون مدرک کارشناسی ارشد این رشته را دارم.

وی در خصوص عدم ادامه تحصیل در مقطع دکترا گفت: در حال حاضر اولویت من تحصیل فرزندانم است که بلافاصله پس از اتمام تحصیلات عمومی فرزندانم، در آزمون دکترا شرکت خواهم کرد.

این سوادآموز موفق خاطرنشان کرد: در دوران کودکی درد بیسوادی را با تمام وجودم احساس کردم و تصمیم گرفتم که از طریق سوادآموزی ادامه تحصیل دهم و هم اکنون تأثیر سواد را در پیشرفت کاری خودم می بینم.

بهرامی در رابطه با شغل فعلی خود اظهار کرد: مروج کشاورزی نوین در جهادکشاورزی بابل هستم و به عنوان کارآفرین مجموعه ای را مدیریت می کنم که به صورت مستقیم و غیر مستقیم بیش از 17 نفر در آن مجموعه مشغول به کار هستند.

در پایان سخنان این سوادآموز و کارآفرین برتر بابلی، ندیرکل آموزش و پرورش مازندران از وی تقدیر کرد.

مازندران بیش از 130 سوادآموز موفق دارد که به مدارج عالیه دانشگاهی از جمله دکترا و عضویت در هیئت علمی دانشگاه رسیده اند.

به اشتراک بگذارید :