14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ ۱۵:۰۶:۲۴
کد مطلب:  1825183
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان:
امتحانات دوره های تحصیلی متوسطه اول و دوم به صورت حضوری برگزار می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: براساس آیین‌نامه‌های آموزشی و ابلاغ دستورالعمل ستاد ملی کرونا، امتحانات در همه حوزه ها و مدارس استان به شیوه حضوری برگزار می شود.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی با اشاره به حضوری بودن امتحانات دوره های تحصیلی، خاطر نشان کرد: امتحانات دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم به شیوه حضوری و براساس آیین ‌نامه‌های آموزشی و ارزشیابی مصوب شورای عالی آموزش‌ و پرورش، برگزار می شود. رحمتی با بیان اینکه امتحانات نهایی همزمان با سراسر کشور در بازه زمانی 2 تا 27 دی ماه برگزار می شود، افزود: این امتحانات مشمول دانش آموزانی است که در خرداد و شهریور ماه سال تحصیلی گذشته نمره قبولی را کسب نکرده و یا داوطلب آزاد هستند. وی همچنین اظهارداشت: با نظر ستاد کرونا در مورد وضعیت قرمزکرونایی ، ارزشیابی دانش آموزان براساس دستورالعمل ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در دوره شیوع بیماری کرونا انجام می شود.
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: امتحانات داخلی  متوسطه اول از 1 تا 27 دی ماه شروع می شود. همچنین امتحانات پایه نهم بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثار گران و داوطلبان آزاد از 4 تا 27 دی ماه  به صورت هماهنگ استانی و به شیوه حضوری، با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد.


   شایان ذکر است در مورد نحوه برگزاری امتحانات دانش‌آموزان،  استان تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا است.در ضمن  استفاده از ماسک و مایع ضدعفونی، رعایت فاصله 1.5 تا دو متری بین دانش‌آموزان در محل آزمون ضروری است.

 

به اشتراک بگذارید :