15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ ۱۴:۰۸:۲۷
کد مطلب:  1825043
تشریح عملکرد سوادآموزی آموزش و پرورش استان در برنامه زنده سحرلر شبکه سهند/
صادقی: بهترین و مهم ترین عامل در رشد کشور، توانمند شدن نیروی انسانی است

صبح امروز معاون سوادآموزی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، در برنامه زنده سحرلر شبکه استانی سهند، عملکرد سوادآموزی را تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، اسفندیار صادقی در برنامه زنده تلویزیونی گفت: برای رشد در کشور بهترین و مهم ترین عامل توانمند شدن نیروی انسانی در آن جامعه است.

وی با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) که فرمودند، تمام خواهران و برادران باسواد برای یاد دادن و تمام خواهران و برادران بیسواد برای یاد گرفتن به پا خیزند گفت: اکنون بالای ۲۰ هزار نفر سوادآموز و کم سواد در بازه سنی ۱۰ الی ۴۹ سال در کلاس های سواد آموزی ما تحصیل می کنند.

صادقی ادامه داد: حوزه فعالیت معاونت سواد آموزی در سنین ۱۰ الی ۴۹ ساله است که امسال ثبت نام های ما در حوزه فعالیت خود در بازه های سنی ۱۰ الی ۱۹ سال ۰/۸ درصد، در بازه سنی ۲۰ الی ۲۹ سال ۶/۲ درصد، در بازه سنی ۳۰ الی ۳۹ سال ۴۵/۲ درصد و در بازه سنی ۴۰ الی ۴۹ سال ۴۴/۵ درصد است.

معاون سوادآموزی استان افزود : با توجه به اینکه به لایه های سخت شناسایی اسمی بی سوادان رسیده ایم علی رغم تلاش بی وقفه آموزش دهندگان ، نهضت سوادآموزی به تنهایی امکان شناسایی اسمی بی سوادان را ندارد از این رو نیازمند همت عمومی و مشارکت همه دستگاه ها و ارگان ها هستیم که با یک حرکت همه جانبه ریشه‌ی بس سوادی در کشور خشکانده شود./ابراهیمی

 

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :