24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1823975
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأکید کرد:
استفاده از ظرفیت فروش املاک مازاد آموزش و پروش با هدف تأمین اعتبار تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در سفر به استان اردبیل بر استفاده از ظرفیت فروش املاک مازاد آموزش و پروش با هدف تأمین اعتبار تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر اظهار کرد: در هشت سال گذشته برای ارتقای سیستم گرمایشی مدارس، منابع خوبی تخصیص یافت و کارهای خوبی انجام شد. امسال نیز یک‌هزار میلیارد تومان برای استانداردسازی سامانه‌های گرمایشی مدارس اختصاص یافته است.

وی از اختصاص 460 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و بهسازی سرویس‌های بهداشتی در سال جاری خبر داد و گفت: نوسازی مدارس استان باید هر چه سریعتر واحدهای آموزشی فاقد سرویس‌های بهداشتی مناسب را شناسایی و به سرعت عملیات احداث سرویس‌های بهداشتی را با اولویت و فوریت در دستور کار قرار دهد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: امسال برای اولین بار در کنار اعتبارات سالانه نوسازی مدارس که بیش از 4 هزار و 600 میلیارد تومان است، موفق شدیم اعتبارات ردیف محرومیت‌زدایی را نیز به میزان 5 هزار و 700 میلیارد تومان در ردیف بودجه کشور مصوب کنیم.

رخشانی‌مهر در ادامه اظهار کرد: 50 درصد این منابع تاکنون تخصیص یافته و قرار است به سرعت زمینه تخصیص سایر منابع نیز فراهم شود.

رخشانی مهر، همچنین از صدور مجوز قانونی برای فروش املاک مازاد آموزش و پرورش با هدف تأمین اعتبار تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خبر داد و افزود: سعی و تلاشمان بر این است تا از فرصت قانونی پیش آمده در این زمینه استفاده کنیم تا املاک مازاد به فروش رسیده و از این محل پروژه‌های نیمه‌تمام به سرانجام برسد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تصریح کرد: به هیچ وجه نگه داشتن این املاک مازاد به صلاح آموزش و پرورش نیست و در تبصره قانونی نیز تا سقف 6 هزار میلیارد تومان منابع در این زمینه پیش‌بینی شده که سعی داریم این رقم را تا 17 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم.

وی در ادامه بیان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا با اولویت پروژه‌های نیمه‌تمام را آماده بهره‌برداری کنیم و از آغاز پروژه‌های جدید به هر عنوان پرهیز کرده و طرح‌های نیمه‌تمام به شکل مطلوب به سرانجام برسد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از طرح برچیده شدن مدارس سنگی در کشور خبر داد و اظهار کرد: در کشور طرح جمع‌آوری مدارس سنگی و کانکسی با 15 نفر دانش‌آموز در اولویت قرار گرفته و تاکنون بیش از 85 درصد اهداف در این حوزه تحقق پیدا کرده و سعی بر این است تا هر چه سریعتر بساط چنین مدارسی برچیده شود.

شایان ذکر است؛ در جریان این سفر کلنگ احداث یک مدرسه 12 کلاسه در شهرستان گرمی به زمین زده شد.

 

به اشتراک بگذارید :