17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۳ ۱۶:۲۳:۳۰
کد مطلب:  1823487
معاون سوادآموزی استان در خطبه های پیش از نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز :
پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس نهضت سوادآموزی ، انقلابی علمی در دل انقلاب اسلامی ایران بود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش در سخنرانی پیش از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه، تبریز پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس نهضت سوادآموزی را ، انقلابی علمی در دل انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.

عاون سوادآموزی اداره آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در سومین روز از هفته سوادآموزی که با عنوان سوادآموزی ، ترویج فرهنگ نماز و انتظار نامگذاری شده است در خطبه های پیش از نماز عبادی سیاسی جمعه تبریز گفت :  دین اسلام همواره بر سواد تاکید داشته است و گواه این موضوع شرط پیامبر اکرم (ص) برای آزادی اسرا در قبال آموزش سواد بود و بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) معمار کبیر انقلاب ، حلقه مفقوده کشور را سواد دانست و در هفتم دی ماه با یک فرمان تاریخی باعث رشد و سربلندی کشور گشت.

اسفندیار صادقی افزود : پیام تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس نهضت سوادآموزی انقلابی علمی در دل انقلاب اسلامی ایران بود که ثمره آن نسل های آتی را در بر خواهد گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : در آخرین سرشماری که در زمان طاغوت انجام یافته بود میزان باسوادی کشور ۴۸ و نیم درصد بود و میزان باسوادی استان ۳۶ درصد بود که امروز با رشد بیش از ۶۰ درصدی ، ۹۶ و چهار صدم درصد مردم استان از نعمت سواد برخوردار می باشند.

صادقی افزود : با توجه به اینکه به لایه های سخت شناسایی اسمی بی سوادان رسیده ایم علی رغم تلاش بی وقفه آموزش دهندگان ، نهضت سوادآموزی به تنهایی امکان شناسایی اسمی بی سوادان را ندارد از این رو نیازمند همت عمومی و مشارکت همه دستگاه ها و ارگان ها هستیم که با یک حرکت همه جانبه ریشه‌ی بس سوادی در کشور خشکانده شود.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد : سال گذشته با حمایت ها و تذکر به موقع حضرت آیت الله آل هاشم دامت برکاته نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز ، همه پای کار آمدند و استان در جذب بی سوادی رتبه اول کشور را بدست آورد که برگ ذرین دیگری بر کارنامه استان در طول سالیان انقلاب اسلامی ایران بود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان در ادامه اظهار داشت : انسداد مبادی بی سوادی جزو برنامه های اساسی آموزش و پرورش استان می باشد و برای اینکه شاهد ظهور بی سوادان جدید در بدنه آموزشی کشور نباشیم در ۱۳۶ روستا برای یک دانش آموزش یک معلم در نظر گرفته شده است که این مورد نیز اقدامی انقلابی و بسیجی وار در استان می باشد که آذربایجان شرقی را متمایز کرده است.

صادقی با اشاره به طرح های گوناگونی که در کلاس های سوادآموزی اجرا می شود افزود: یکی از طرح های موفق سوادآموزی که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است طرح نماز کلید بهشت است که همه روزه قبل از برگزاری کلاس ۱۰ دقیقه نسبت به آموزش عملی نماز پرداخته می شود.

وی در ادامه مراکز یادگیری محلی را ظرفیتی بسیار بزرگ در راستای عمل به توصیه ها رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و افزود : در مراکز یادگیری محلی در کنار آموزش سواد بر اساس نیازسنجی ها مهارهای زندگی و شغلی نیز آموزش داده می شود و بسیاری از سوادآموزان با یادگیری مهارت های شغلی در مراکز یادگیری محلی هم اکنون وارد بازار کار شده و امرار معاش می کنند که این موارد نمود عملی تولید ، پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها است.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :