17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ ۲۱:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1823395
در جلسه معاونین ابتدایی نواحی پنجگانه تبریز؛
قهرمانی فرد: آموزش حضوری لازمه و اساس تربیت تمام ساحتی دانش آموزان می باشد

در جلسه معاونین ابتدایی نواحی پنجگانه تبریز، کامیار قهرمانی فرد، معاون مدیر کل استان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: آموزش حضوری لازمه و اساس تربیت تمام ساحتی دانش آموزان می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ناحیه 3 تبریز، کامیار قهرمانی فرد در جلسه معاونین ابتدایی نواحی پنجگانه تبریز ضمن تاکید بر هماهنگی و وحدت رویه در پیشبرد امور و ماموریت های آموزش ابتدایی در کلانشهر تبریز، خاطر نشان کرد: آموزش حضوری لازمه و اساس تربیت تمام ساحتی دانش آموزان براساس سند تحول بنیادین می باشد.

وی افزود: رویکرد تمام ساحتی و سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های مدرسه محور در تمامی فعالیت های مدرسه از جمله تدوین برنامه سالانه بایستی مدنظر مدیران مدارس قرار گیرد.

معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به  الگوهای فعالیت آموزشی تربیتی، تصریح کرد: استمرار تعطیلی کامل مدارس و تاخیر در روند اجرای آموزش حضوری بر وجوه دیگر تربیت و یادگیری تاثیر منفی گذاشته و قطعا پیامد های سوء بر فرایندهای شکل گیری شخصیت و رفتار محصلان خواهد داشت.

قهرمانی فرد پرهیز از ایجاد نگرانی و استرس در قالب طرح موضوعاتی همچون برنامه امتحانات نوبت اول، امتحانات پایان نوبت و.... را ضروری دانسته و گفت: پرورش خلاقیت، اعتماد به نفس، مهارت‌های زندگی اجتماعی – اسلامی از اهداف دوره ابتدایی می باشد، در این دوره ارتقاء دانش آموز فرایند محوراست و با توجه به شرایط کنونی آزمون پایانی وامتحان به عنوان ملاک ارتقا نبوده و طبق دستور العمل ارزشیابی توصیفی عمل می شود.

این مقام مسئول در نهایت با اشاره به پیگیری جدی جذب نوآموزان پیش دبستانی و بازماندگان از تحصیل، اظهار داشت: آموزش پیش از دبستان یکی از مهمترین دوران آموزشی برای دانش‌آموز است چرا که در این دوره مهارت های لازم برای ورود به آموزش رسمی کشور را کسب می‌کند بنابرین توجه ویژه به این مقوله از اهمیت بسزایی برخوردار است.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :