14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ ۱۱:۱۸:۰۴
کد مطلب:  1822727
وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای خبر داد؛
قابلیت استفاده از «شاد» برای نابینایان و کم بینایان در «نسخه جدید شاد» فعال شد

وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه ای، از فعال شدن قابلیت استفاده دانش‌آموزان نابینا و کم‌بینا در«نسخه جدید شبکه شاد» خبر داد.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان به نقل از  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن اطلاعیه به شرح زیر است:

قابلیت استفاده پلتفرم آموزشی شاد برای نابینایان و کم بینایان، فعال شده است.

با مناسب‌سازی نسخه 2.9.8 اپلیکیشن شاد، کاربران نابینا و کم بینا می‌توانند با استفاده از ابزار eSpeakNG منوها و پیام‌های موجود در شاد را بشنوند و به صورت شنیداری از محتوای کانال‌ها و گروه‌ها استفاده نمایند.

کاربران برای استفاده از این امکان باید پس از نصب ابزار eSpeakNG، زبان گوشی خود را روی فارسی تنظیم کرده و سپس در تنظیمات گوشی گزینه talk back یا دستیار صوتی را از منوی دسترسی  فعال کنند.

شاد همچنین به منظور آشنایی بیشتر کاربران با این قابلیت، توضیحات و نحوه اجرای پلتفرم برای دانش آموزان نابینا و کم‌بینا را در بخش «شاد را بیشتر بشناسیم»، قرار داده است.

   کاربران در صورت داشتن هرگونه مشکل در خصوص آپدیت جدید و اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از این پلتفرم توسط نابینایان و کم‌بینایان، می‌توانند با تنها شماره پشتیبانی شاد، 02143081 تماس بگیرند.

 

به اشتراک بگذارید :