24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ ۰۹:۴۳:۰۱
کد مطلب:  1822489
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
ثبت نام بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز مازندرانی در المپیادهای علمی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز مازندرانی برای شرکت در المپیادهای علمی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ اعلام آمادگی کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» با اعلام این خبر افزود: ثبت‌نام برای شرکت در این رقابت پراهمیت علمی از ۱۵ آذر همزمان با سراسر کشور آغاز و تا ٣٠ آذر ادامه داشت و در مجموع 14 هزار و 300 دانش‌آموز مازندرانی جهت شرکت در این دوره اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ٨٠٠۵  دانش‌آموز پسر و ۶٢٩۵ دانش‌آموز دختر هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان بابل با ۶۵۶۴ نفر بالاترین میزان شرکت کننده در المپیاد امسال را دارد، ادامه داد: شهرستان‌های تنکابن با ١٠٠۶ نفر، آمل ٧٧٧ نفر و ساری ٢ با ٧۵١ نفر در رتبه‌های بعدی هستند. همچنین از حیث رشته هم بیشترین میزان شرکت کننده در رشته زیست‌شناسی با ٢۵١٢ دانش‌آموز، شیمی ٢٢٨٨ دانش‌آموز و ریاضی ١۶٣١ دانش‌آموز است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران آغاز این رقابت علمی را از سوم بهمن ماه سال جاری ذکر کرده و گفت:  دانش‌آموزان در ١٣ رشته کامپیوتر، *جغرافیا*، علوم زمین، *شیمی*، تفکر و کارآفرینی، *نجوم و اختر فیزیک*، سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی، *فیزیک*، ریاضی، *زیست‌شناسی*، اقتصاد و مدیریت، *ادبی*، و نانو فناوری به رقابت خواهند پرداخت.

شایان ذکر است استان مازندران در سال تحصیلی گذشته در مرحله نهایی موفق به کسب ١۴ مدال رنگارنگ ( ۶ طلا، ۴ نقره و ۴ برنز) شده بود.

به اشتراک بگذارید :