24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۲۱:۲۴:۴۷
کد مطلب:  1821817
با حضور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران برگزار شد؛
آئین تجلیل از مفاخر پژوهشی، آموزشی و ورزشی مدارس و فرهنگیان چالوس

با حضور معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران، آئین تجلیل از مفاخر پژوهشی، آموزشی و ورزشی مدارس و فرهنگیان شهرستان چالوس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ صبح امروز آیین تجلیل از دانش آموزان و فرهنگیان افتخارآفرین چالوس در مجامع بین المللی، کشوری و استانی به میزبانی تالار شهید آوینی و با حضور سهرابی معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش مازندران، فرماندار چالوس، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی چالوس و مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس برگزار شد.

علی سهرابی با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، یکی از زیرنظام های مهم آن را پژوهش و ارزیابی عنوان کرد و رمز موفقیت در کشور های توسعه یافته را لحاظ نمودن پژوهش در تصمیمات بیان کرد.

وی از اجرای برنامه های پژوهشی در طی چهار دهه اخیر در آموزش و پرورش خبر داد و بر راهگشا بودن امورات پژوهشی فرهنگیان در امورات حوزه تعلیم و تربیت تاکید کرد و از فرهنگیان خواست تا نسبت به عملی کردن پژوهش های خود توجه ویژه داشته باشند.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش مازندران ابراز امیدواری کرد: با توجه به شرایط موجود، تحقیقات و طرح های جدید با پشتیبانی دستگاه های امر می‌تواند پشتوانه خوبی برای رشد سازمانی در استان مازندران گردد.

در ادامه سیدرسول حسینی فرماندار شهرستان چالوس به بیان چالش های حوزه آموزش و پرورش با توجه به تجربیات خود در طول سال های خدمت پرداخت.

فرماندار چالوس با اشاره به منویات رهبر انقلاب، دانایی را مهمترین مبحث در راه پیشرفت و تعالی دانست و پژوهش را به دو بخش تقسیم کرد.

وی به لحاظ نمودن مشاهدات میدانی در حوزه پژوهش در داخل کشور و فراگیری پژوهش های محققین خارجی در راستای کسب موفقیت تاکید کرد و به زیرساخت های مکفی پژوهش سراهای شهرستان چالوس اشاره نمود.

حسینی با اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی در حوزه تولید علم، آن را با اخلاق‌مداری در حوزه دانش یکی دانست و در پایان از نگاه تحولی فرهنگیان به امر تحقیق و توسعه تاکید ویژه کرد.

در ادامه مراسم از کتاب نویسندگان فرهنگی شهرستان چالوس «فریده خیردوست و سیدسجاد نقیبی» رونمایی شد.

در پایان از رزا ابراهیمی نایب قهرمان پاراتکواندو بازی‌های آسیایی و بیش از ۱۵۰ نفر از دانش آموزان افتخار آفرین، پژوهشگران و فرهنگیان با اهدای هدایایی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :