14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۱۴:۲۷:۰۰
کد مطلب:  1821601
مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان درمراسم افتتاحیه طرح تحولی مدرسه خوانا :
آموزش و ارتقاء مهارت های زندگی دانش آموزان، مهم ترین مولفه «طرح خوانا»

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: مهارت‌های چهارگانه زبانی برای یک زندگی سالم، کسب مهارت‌ها، موفقیت‌های تحصیلی و موفقیت‌های شغلی دانش آموزان، امری بسیار ضروری است.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، محمد رحمتی در  مراسم افتتاحیه طرح تحولی مدرسه خوانا، ضمن تشکر از همکاری و تلاش دست اندر کاران حوزه تعلیم و تربیت به ویژه آموزگاران اظهار داشت : حوزه ابتدایی به عنوان تاثیرگذارترین دوره عرصه تعلیم و تربیت محسوب می گردد و به طبع نقش و وظایف آموزگاران این دوره حساس تر و با اهمیت تر است. وی در ادامه فزود: خو شبختانه آموزگاران به عنوان مدافعان عرصه تعلیم و تربیت با تلاش و پشتکار خوب خود موجب تحقق اهداف آموزشی با کیفیت در سطح استان می گردند.

 وی همچنین با اشاره به اهداف بسته تحولی خوانا ، گفت : فعالیت های آموزش و پرورش در جهت رشد مهارت های چهار گانه زبانی ؛  خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن است تا دانش آموز ما  درآینده مهارت های پایه ای را در زندگی عملی و موقعیت های واقعی  خود به کار گیرند و در نهایت اعتماد به نفس را در خود رشد و پرورش دهند.

 

     شایان ذکر است در سال تحصیلی جاری 15 در صد از کل مدارس استان، مجری طرح خوانا می باشند. همچنین 57  هزار دانش آموز در 315 مدرسه و در 2156 کلاس درس،  تحت پوشش این طرح قرار دارند .

 

به اشتراک بگذارید :