24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۱۳:۳۲:۲۸
کد مطلب:  1821313
همزمان با هفته سوادآموزی (7-1 دی) صادر شد؛
پیام مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت هفته سوادآموزی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت آغاز هفته سوادآموزی(7-1 دی) پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» به مناسبت آغاز هفته سوادآموزی (7-1 دی) پیامی به شرح زیر صادر کرد:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

اقراء باسم ربک الذی خلق

 

سوادآموزی به‌عنوان حقی از حقوق الهی بشر و از مهمترین و اصلی‌ترین برنامه‌های دین مبین اسلام، افق‌های روشنی پیش‌روی انسان‌ها گشوده و موجبات پیشرفت و اعتلای جوامع را فراهم آورده است. یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع، ارتقای سطح دانش و میزان سواد افراد آن جامعه است. در واقع تشکیل سازمان نهضت سوادآموزی درسایه تدبیر و تفکر دوراندیشانه معمار کبیر انقلاب، بعنوان یکی از مقدس‌ترین اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، در این راستا بوده است.

 

هفتم دیماه سالروز صدور فرمان تاریخی تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره)، نقطه عطفی در فراگیری و همگانی شدن امر آموزش در تمامی مناطق کشور بود تا تمامی افراد فارغ از سن و جنسیت، فرصت آموختن، بهتر زیستن، تکامل و تعالی را تجربه کنند، که برکات بسیاری را برای میهن عزیزمان به همراه داشته است.

 

اگرچه امروزه مصادیق بی‌سوادی ابعاد گسترده تری یافته است و عدم تعامل و درک متقابل انسان ها در قبال همدیگر و نداشتن سواد رسانه ای کارآمد را در بر می گیرد و هنوز در پیرامون ما هستند کسانی که از حداقل سواد خواندن و نوشتن بی نصیب مانده اند، اما خداوند علیم و حکیم را شاکریم که امروز، استان مازندران پس از سالها تلاش صادقانه‌ی فعالان حوزه نهضت سوادآموزی، علی الخصوص با همت بلند آموزش‌دهندگان دلسوز و بی‌ادعا، رشد چشمگیری در درصد باسوادی داشته و در عرصه مقابله با بیسوادی در پهنه ملی طلیعه دار گشته و حائز رتبه ممتاز کشوری در این زمینه است.

 

اینجانب بر خود وظیفه می‌دانم در آغاز هفته سوادآموزی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار این نهضت عظیم و شهدای این عرصه، هفته سوادآموزی را بر همه دلسوزان و دست اندرکاران عرصه تعلیم و تربیت بویژه دلسوزان حوزه سوادآموزی که برای رسیدن به اهداف والای این سازمان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند، تبریک عرض نمایم. امید است با تعامل میان دستگاه های اجرایی، آموزش دهندگان و سوادآموزان بتوانیم به منویات امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) در اشاعه سواد و گسترش عدالت آموزشی در جامعه، جامه عمل بپوشانیم.

به اشتراک بگذارید :