13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ۰۶:۵۲:۳۲
کد مطلب:  1820207
مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:
تصویب ممنوعیت راه‌اندازی و اداره مدرسه توسط تمام مدیران و مقامات

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که شهریه بیش از ۲۴ هزار واحد آموزشی، مردادماه تعیین تکلیف شد؛ گفت: ممنوعیت راه‌اندازی و اداره مدرسه توسط مدیران، در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصویب شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سعید صالح در خصوص تأکید وزیر آموزش و پرورش بر ممنوعیت راه‌اندازی و اداره هرگونه مدرسه غیردولتی توسط مدیران، اظهار کرد: این موضوع، موضوع تعارض منافع است که مدتی است در آموزش و پرورش مطرح است و سال ۹۸هم بخشنامه‌ای توسط وزیر وقت به استان‌ها ابلاغ و صدور مجوز راه‌اندازی مدرسه یا مرکز غیردولتی برای اعضای شورای سیاست گذاری ممنوع شد و اعضای شورای نظارت که اکثرشان مدیران آموزش و پرورش هستند یا باید از پست خود استعفا دهند یا باید فعالیت مدرسه‌شان را متوقف کنند.

وی افزود: اخیراً طرح اصلاح قانون در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و پیشنهاداتی از طرف سازمان مدارس و مراکز غیردولتی مبنی بر این که این قانون برای تمام مقامات در کشور گسترش یابد، مطرح شد و در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مصوب گردید.

صالح ادامه داد: درصورتی که این پیشنهادات در صحن به نتیجه برسد، ابلاغ و اجرایی خواهد شد و سازمان نیز برای انجام آن اقدامات لازم را خواهد داشت.

مدیر کل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: شهریه مدارس و مراکز غیردولتی از مردادماه ابلاغ شده و بیش از ۲۴هزار واحد آموزشی تعیین شهریه شده‌اند و شهریه ثابت درسی و فوق برنامه اعلام شده، طبق قوانین و مقررات قابل دریافت است و افزایش و دریافت بیش از آن رقم نیز تخلف محسوب می‌شود.

صالح ضمن اشاره به بازگشایی مدارس غیردولتی، گفت: مدارس غیردولتی نیز مانند مدارس دولتی شامل بازگشایی کامل و واکسیناسیون شده‌اند و مطابق دستورالعمل‌هایی که در خصوص بازگشایی و واکسیناسیون دانش‌آموزان مطرح شده، در همان قالب فعالیت می‌کنند و به صورت حضوری تابع همان ضابطه‌ای که آموزش و پرورش ارسال کرده مشغول فعالیت هستند.

به اشتراک بگذارید :