17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ ۱۲:۱۷:۴۳
کد مطلب:  1819359
مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به مناسبت آغاز هفته سوادآموزی پیام تبریک صادر کرد

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی گفت: سالروز تاریخی فرمان حضرت امام (ره) مورخ هفتم دیماه ۱۳۵۸ مبنی بر تشکیل نهضت سواد آموزی را به آموزش دهندگان سخت کوش و مردم عزیز تبریک عرض می کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ در متن پیام جعفر پاشایی بمناسبت آغاز هفته سوادآموزی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت امام(ره) علم آموزی را عبادت و از حوائج ضروری و اولیه زندگی افراد می شمارند. آن بزرگوار همچنین، مردم را به قیام عمومی برای ریشه کن کردن مشکل بی سوادی، که آن را در کشوری همچون ایران مایه شرم می داند، فرا می خواند. ایشان در پیامی که در هفتم دی ماه سال 1358 صادر کردند، فرمودند: «تعلیم و تعلّم عبادت است» همچنین فرمودند: «از جمله حوائج اولیه برای هر ملت که در ردیف بهداشت و مسکن، بلکه مهم تر از آنها است آموزش برای همگان است». 

استان آذربایجان شرقی نیز با تلاش مدیران، کارشناسان علی الخصوص همت بلند آموزش دهندگان دلسوز ، خدوم و بی ادعا در سال های گذشته رشد چشمگیری در درصد باسوادی داشته است که موجب کسب رتبه خیلی خوب و قابل تقدیر استان در ارزیابی سالانه سازمان نهضت سوادآموزی شد که این مورد باعث بسی مباهات و افتخار برای استان سرافراز و فرهنگی آذربایجان شرقی می باشد.

اینجانب ضمن تبریک هفته سوادآموزی و سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به تلاشگران و فعالان این عرصه پرامید ، برای همه آنان موفقیت روزافزون، عزت و سربلندی در سایه توجهات خداوند رحمان آرزو نموده و امیدوارم با عمل به وصایای حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری که همانا تلاش در جهت ریشه کنی بی سوادی را  یک حرکت جهادی دانسته اند پیشگام باشیم.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :