17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ ۱۱:۵۳:۰۲
کد مطلب:  1819275
با حضور معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان؛
شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ملکان برگزار شد

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان ملکان گفت: تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) انقلابی در دل انقلاب جمهوری اسلامی بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ملکان، اسفنیار صادقی در این جلسه گفت: از سال ۱۳۵۵ تا کنون درصد باسوادی استان نزدیک به ۶۱ درصد رشد داشته و اکنون در گروه هدف نهضت سوادآموزی (۱۰-۴۹ ساله) ۹۶.۴ می باشد.

معاون سوادآموزی استان افزود: امروزه اصلی ترین دغدغه سوادآموزی و آموزش دهندگان شناسایی اسمی بی سوادان می باشد چراکه به لایه های سخت  شناسایی بی سوادان رسیده ایم از این رو ریشه کنی بی سوادی نیازمند عزم و وفاق ملی می باشد و باید همه دستگاه ها ، ارگان ها و آحاد مردم پای کار بیایند تا باید یک اقدام مشترک نسبت به شناسایی و آموزش عمومی اقدام شود.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه دهیاران و شوراهای اسلامی شناخت کاملی نسبت به اهالی دارند مشارکت این گروه در شناسایی افراد بی سواد بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت مرکز یادگیری محلی ملکان این مرکز را ظرفیت بسیار مناسبی برای کسب مهارت در کنار  کسب سواد عنوان کرده و افزود : در شهرستان ملکان مرکز فنی و حرفه ای با مرکز یادگیری محلی مشارکت تنگاتنگی دارند و هم اکنون بر اساس نیاز سنجی های صورت گرفته کلاس هایی مانند بسته بندی برگ مو ، پرورش قارچ ، خیاطی ، گل دوزی و ... اجرا شده و در حال اجرا می باشد که بی سوادان می توانند با حضور در این مرکز با بهره‌مندی از کلاس های مذکور نسبت به اشتغال خود قدم بردارند.

صادقی انسداد مبادی بی سوادی را از موارد اساسی در ریشه کنی بی سوادی عنوان کرد و گفت: در سال های گذشته علی رغم اینکه تلاش شده حتی برای یک دانش آموز در دور ترین مناطق استان معلم اختصاص یابد اما باز افرادی به دلایل مختلف از چرخه آموزش دور می مانند که باید برای انسداد مبادی بی سوادی اقدام عاجل صورت گیرد./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :