14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ ۱۴:۰۳:۲۶
کد مطلب:  1817933
با حضورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گیلان برگزار شد:
اختتامیه دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش گیلان گفت: دانش‌آموزان گیلانی موفق به کسب 7 رتبه برتر کشوری در جشنواره علمی پژوهشی شدند.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جابر اخلاقی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور، ضمن تجلیل از دانش آموزان برگزیده، خاطر نشان کرد: رشد و توسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان و ایجاد زمینه برای بروز خلاقیت های فردی را در انجام فعالیتهای علمی و پژوهشی امری ضروری دانست. وی همچنین با اشاره به اهمیت پژوهش در تعمیق یادگیری دانش آموزان اظهار داشت: اگر فرایند آموزش و یادگیری از آغاز تا پایان تحصیل، با اشتیاق قلبی، حس کنجکاوی و علم‌جویی در افراد همراه باشد به هدف خود از پژوهش در آموزش و پرورش نزدیک شده‌ایم. اخلاقی در ادامه افزود: 86 هزار و 251 دانش آموز در دومین جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای دانش آموزی استان گیلان شرکت کردند و از این تعداد 162 دانش آموز با ارائه 143 اثر برگزیده در قالب های گروهی و انفرادی توانستند رتبه های استانی را از آن خود کنند و به مرحله کشوری راه یابند.

 

   شایان ذکر است در پایان این مراسم که بصورت وبیناری با سراسر کشور برگزار شد از دانش آموزان برتر در جشنواره علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور تجلیل بعمل آمد. در استان گیلان 20 پژوهش سرا فعالیت می کنند و 2 هزار و 413 دانش آموز عضو پیوسته پژوهش سراها هستند. همچنین در حال حاضر 167 انجمن علمی و پژوهشی در مدارس استان فعال هستند.

 

به اشتراک بگذارید :