15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ ۱۳:۰۶:۳۶
کد مطلب:  1817665
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
هنرستان ها به سمت "آموزش همراه با تولید" پیش بروند

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین افتتاح نخستین مرکز رشد کار آفرینی دانش آموزان دختر در مشهد گفت: هنرستان ها به سمت "آموزش همراه با تولید" پیش بروند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده با بیان اینکه نخستین مراکز رشد کارآفرینی آموزش و پرورش در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسیده است اظهار داشت: مراکز رشد با هدف حمایت و رفع موانع در مسیر تجاری سازی ایده های دانش‌آموزان و دانشجویان  راه اندازی شده اند.

وی با بیان اینکه در این مراکز خدماتی از قبیل ارائه مشاوره و آموزش های تخصصی، نقد ایده ها، تولید آزمایشی و برقراری ارتباط بین بخش های سرمایه گذاری و ایده‌های خلاقانه و نوآورانه دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه می شود افزود: استفاده از نطرات همکاران خلاق و توانمندی که تجارب خوبی در بازار کار دارند، می تواند در زمینه تجاری سازی ایده های دانش آموزان راهگشا باشد.

خدابنده با بیان اینکه تربیت نیروی انسانی اولین رکن در دستیابی به توسعه پایدار است خاطرنشان کرد: همکاری نهاد های مرتبط از جمله پارک علم و فناوری و دانشگاه فردوسی می‌تواند زمینه را برای تجاری سازی ایده ها و ورود موفق دانش آموزان به بازار کار فراهم سازد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان تاکید کرد: هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش باید به سمت آموزش همراه با تولید به پیش بروند.

به اشتراک بگذارید :