22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۳:۵۳:۱۴
کد مطلب:  Nt2O4kSV
معاون تشخيص، پيشگيري و توانبخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور:
439 اثر به دومین دوره از مسابقات ادبی و هنری دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور رسید

آئین اختتامیه دومین دوره مسابقات ادبی و هنری غیر حضوری «کیمیای هنر» ویژۀ دانش آموزان با نیازهای ویژه کشور به میزبانی شهرستان های استان تهران در آموزشگاه قدسی موفقیان در شهرری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، دكتر محمد حسن عظيم عراقي معاون تشخيص، پيشگيري و توانبخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، در این آئین، ضمن تقدیر از حضور ارزشمند استان های مختلف کشور در این دوره از مسابقات، ضمن تأکید بر این امر که هر آن چه در حوزه فعالیت های دانش آموزان با نیازهای ویژۀ کشور دیده می شود، جلوه هایی از توانایی آنان است، گفت: مسئولین باید بتوانند شرایط مناسب برای اشتغال دانش آموزان با نیازهای ویژه را فراهم آورند.

وی در ادامه با اشاره به این امر که بخش اعظمی از دانش آموزان با نیازهای ویژۀ کشور را، دانش آموزان در مقطع ابتدایی تشکیل می دهند و نمی توانند به صورت حضوری در این مسابقات شرکت کنند، ادامه داد: بهترین شیوه برای تقدیر از این دانش اموزان این است که آثار آنان به نمایش گذاشته شود و به صورت غیر حضوری از آنان تقدیر شود.

عظیم عراقی در ادامه، ضمن تقدیر از این روند شناسایی و کشف استعدادهای دانش آموزان با نیازهای ویژه در آموزش و پرورش، اظهار داشت: باید با شناخت توانایی های دانش آموزان با نیازهای ویژه، آنان را در جهت استعدادها و علاقه هایشان به سمت بازار کار سوق دهیم.

این مقام مسئول، آموزش مهارتهای زندگی به دانش آموزان با نیازهای ویژه را مهم ترین رویکرد آموزش در سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برشمرده و ضمن تأکید بر این امر که حرکت در این مسیر، مهارتهای این دانش آموزان را افزایش می دهد، خاطر نشان کرد: شناسایی مهارت های هنری دانش آموزان با نیازهای ویژه، در کنار آموزش مهارتهای اجتماعی و زندگی، حضور توانمد این قشر را در جامعه تثبیت می کند و به باور آنان توسط دیگر اقشار جامعه، به ویژه مسئولین کمک شایان توجهی خواهد ساخت.

معاون تشخيص، پيشگيري و توانبخشي سازمان آموزش و پرورش استثنايي كشور، با اشاره به این که در این دوره از مسابقات کشوری «کیمیای هنر» که از دوم تیرماه سال جاری با شرکت 30 استان، آغاز شد، یادآور شد: پس از دریافت آثار ارسالی دانش آموزان با نیازهای ویژه از سراسر کشور، این آثار توسط داوران بررسی و نمایشگاه استانی آن در شهر ری برگزار شد.

عظیم عراقی تعداد آثار ارسالی به این دوره از مسابقات را 439 اثر برشمرده و در ادامه، با اشاره به این که از این تعداد 71 لوح فشرده در حوزه های هنرهای آوایی و نمایشی به دبیرخانۀ این دوره از مسابقات رسید، گفت: در مجموع 368 اثر در حوزه هنرهای دستی، تجسمی و ادبی و همچنین رشته های نساجی، بافت، هنر چوب، سفال و سرامیک، دوخت، طراحی، نقاشی، عکاسی، چرم، گرافیک، نقاشی همگانی، و ادبی، شامل شعر و داستان نویسی به دبیرخانۀ این دوره از مسابقات ارسال شد.

وی ادامه داد: بعد از پایان یافتن زمان برگزاری نمایشگاه، آثار با نهایت دقت و توجه به ارزشمندی آنان، به همراه لوح فشردۀ شامل عکس از کل آثار برتر، به همراه تندیس مسابقات به ادارات کل مراکز هر استان ارسال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :