14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ ۱۴:۱۸:۵۳
کد مطلب:  1816187
افتتاحیه ششمین دوره جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی استان گیلان

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان گفت: رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، تحرک بدنی و انتقال مفاهیم بهداشتی از جمله مواردی است که توسط سفیران سلامت مدارس آموزش داده می شود.

     به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، امیر سراجی در آیین افتتاحیه ششمین دوره جشنواره سفیران سلامت دانش آموزی که در دبیرستان حضرت معصومه (س) ناحیه 2 رشت برگزار شد، اظهار داشت: دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت در مدارس پس از دریافت آموزش های لازم در حوزه سلامت، این مفاهیم را به سایر دانش آموزان و اولیاء آنان منتقل می کنند. نقش سفیران سلامت در اشاعه تندرستی، نشاط، پویایی و ارتقاء سبک زندگی سالم موجب این شد، بیش از 96 درصد دانش آموزان استان در رده سنی 12 تا ۱۸  سال واکسینه و رتبه برتر را در سطح کشور کسب کنند. وی همچنین با اشاره به مشارکت سفیران سلامت در اجرای  برنامه های بهداشتی مدارس، خاطر نشان کرد:  ترویج فرهنگ تغذیه سالم برای افزایش سیستم ایمنی بدن در شرایط پاندمی بیماری کرونا و اهمیت تحرک بدنی در حفظ سلامتی ، از موضوعات مهم این جشنواره است.

 

    شایان ذکر است طرح سفیران سلامت مدارس استان گیلان در سال تحصیلی جاری با عضویت 60 هزار دانش آموز آغاز به کار کرد. در پایان این آیین از سفیران سلامت تجلیل بعمل آمد.

به اشتراک بگذارید :