16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ ۱۲:۵۳:۳۹
کد مطلب:  1814249
فولادوند در سومین جلسه هم‌اندیشی شناسایی آسیب‌های دوران پساکرونا تصریح کرد
توانمندسازی و بالا بردن انگیزه در نیروی انسانی

صبح امروز؛ سومین جلسه هم اندیشی شناسایی آسیب های دوران پساکرونا بر دانش آموزان و تدوین بسته ترمیمی با حضور عبدالرضا فولادوند؛ مدیرکل، شورای معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، فولادوند در این جلسه که با هدف بررسی و اشراف نسبت به وضع موجود و تصمیم گیری و اتخاذ راه حل مساله تشکیل گردید؛ بر استفاده بهینه از فضای مجازی با برنامه ریزی و طراحی بسته ترمیمی پسا کرونا و اطلس از آسیب های میان مدت و بلند مدت؛ با باز تعریف نقش ها و ماموریت ها در دوران پسا کرونا تاکید نمود و اظهارداشت: در دوران پساکرونا آسیب هایی در سه زیرمجموعه دانش آموزان؛ فرهنگیان‌ و اولیاء رخ داده است که باید با استفاده از راهکارها و برنامه‌های موثر برای رفع این آسیب‌ها اقدام کرد.

وی افزود: باید توجه شود که در طول این ٢٣ ماه چه صدماتی به پیکره آموزشمان وارد شده و زیرمجموعه های ما در حوزه دانش آموزی، فرهنگیان و اولیا چه آسیب های خوردند و رفتارها چگونه تحت تاثیر این بیماری قرار گرفتند و چه صدماتی در پس این ویروس بوجود آمده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه شرایط آموزش مجازی بر روابط میان اولیا با دانش آموزان، اولیا با مربیان،‌دانش آموزان با هم و دانش آموزان با مدرسه آسیب هایی وارد و تغییراتی ایجاد کرده است اذعان کرد: نبود بچه ها در مدرسه فضای آموزش را به چه سمت و سویی می کشاند؟ درصد استقبال والدین و دانش آموزان از حضور در مدرسه در شرایط فعلی تا چه میزان است؟این ها مسائلی است که باید بررسی و مورد تحلیل و برنامه ریزی واقع شود.

فولادوند با تاکید بر اینکه دانش آموزان به آموزش غیرحضوری عادت کرده اند و دوری از آن برایشان سخت است خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که دوران کرونا با انقلاب دیجیتالی که در حوزه آموزش در کشورمان ایجاد کرد، ساختارهای پیشین را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داد که هم نکات مثبتی دارد و هم نکات منفی که یکی از آنها مشکلات دانش آموزان پایه های اول تا سوم ابتدایی است که در راستای حل ضعف های ایجاد شده و جبران این صدمات، باید اقدامات، راهکارها و برنامه های موثر آموزشی بر اساس به روز ترین دستاوردهای آموزشی دنیا انجام شود.

وی در پایان توانمندسازی نیروی انسانی را مهم برشمرد و گفت: باید با بالا بردن انگیزه در نیروی انسانی و توانمندسازی آن ها شرایط را بهبود بخشید.

گفتنی است در این جلسه همه اعضاء‌ به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و بررسی وضعیت معاونت ها و آسیب شناسی هرکدام از حوزه ها در دستور کار جلسه بعد قرار گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :