15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۱۸:۱۱:۲۲
کد مطلب:  1811365
دانش آموز پژوهشگر تبریز عنوان کرد:
دنبال کردن علایق ما را به موفقیت می رساند/ داشتن اعتماد به نفس در حوزه تخصصی

مهران رحمان زاده دانش آموز پژوهشگر تبریزی که دارنده چندین مقام علمی کشوری می باشد دنبال کردن علایق و داشتن اعتماد به نفس در حوزه تخصصی را علت های موفقیت هم سن و سالان خود دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، بمناسبت هفته پژوهش  مهران رحمان زاده متولد سال ۱۳۸۲ دانش آموز سال دوازدهم رشته ریاضی فیزیک در دبیرستان استعدادهای درخشان دوره دوم شهید مدنی ناحیه 4 تبریز در گفت و گویی از اهداف، علایق و افتخارات خود کفت. در ادامه می خوانیم:

در خصوص افتخارات علمی و پژوهشی خود با ذکر عنوان توضیحاتی ارائه کنید.

 رتبه دوم کشوری بیست و سومین دوره جشنواره جوان خوارزمی در گروه علمی کامپیوتر با عنوان طرح                       برنامه نویس خودکار

مقام برتر چالش فنی در لیگ ربات های پرنده مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی فیرا به میزبانی دانشگاه امیرکبیر تهران

مقام اول لیگ ربات های پرنده در مسابقات کشوری روبونیت به میزبانی دانشگاه نوشیروانی بابل

برگزیده استانی المپیاد رباتیک برای شرکت در مسابقات کشوری

 

چه عواملی را در موفقیت تحصیلی،علمی و پژوهشی خودتان دخیل می دانید؟

من از کودکی به موضوعاتی از قبیل رباتیک و کامپیوتر علاقه داشتم و همیشه بر این باور بودم که با دنبال کردن علایق می توان به موفقیت رسید.

در خصوص طرح های پژوهشی که داشته اید توضیح مختصری ارائه کنید.

طرح برنامه نویس خودکار یک ابزار تولید کننده کد با هدف توسعه سریعتر بر پایه مدل مدیریتی چابک ساخته شده است این ابزار براساس توسعه متابیس شکل گرفته و با مدل داده ای کار می کند و کدها را به استانداردترین حالت ممکن و با تکنولوژی روز دنیا تولید می کند. بنده افتخار فعالیت در مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد ایلخچی را داشتم. این دانشگاه در بخش رباتیک و هوش مصنوعی جزو برترین دانشگاه های کشور می باشد و دارنده چندین مقام بین المللی و کشوری در این حوزه است. من در مرکز رباتیک این دانشگاه در ساخت ۲ ربات همکاری داشتم: ربات پرنده سرعتی دارنده مقام اول کشوری و ربات پرنده آتش نشان طراحی شده برای سازمان آتش نشانی. همچنین در بخش نرم افزار پلتفرمی مبنی بر سرویس وب کنفرانس را پیاده سازی کرده ام. من همچنین در حوزه پروژه های متن باز فعالیت دارم. در حال حاضر در ۶ پروژه نرم افزاری متن باز همکاری میکنم.

 

معلمان زیادی هستند که احتمالا نوع رفتار، اطلاعات و نحوه تدریس شان برای شما الهام بخش بوده است. می توانید برخی از آنها را نام ببرید؟

آقای دکتر پرنیان دبیر ریاضی سال دهم و دبیر ریاضیات گسسته دوازدهم بنده هستند. رفتار و سطح علمی ایشان در طول این ۳ سال همواره برای من حیرت انگیز بوده است. آقای مهندس سپهر اکبرزاده که در حوزه برنامه نویسی استاد بنده هستند و بسیار به من کمک کرده اند. همچنین جناب آقای دکتر اکبری مدیر دبیرستان شهید مدنی و آقای مهندس طالبی مدیر پژوهشسرای شهید اکبرپور سرابی در طول مراحل جشنواره کمک های بساری کردند و من از همه آنها سپاسگزار هستم.

شما علاوه بر تحصیل کمی هم در ارتباط با دیگر علایق و فعالیت هایتان صحبت کنید و اینکه برنامه خودت برای آینده چیست؟

من همیشه سعی میکنم در کنار تحصیل سطح علمی خودم رو در تخصصی که دارم افزایش بدم و همواره در دنیای نرم افزار و برنامه نویسی به روز باشم.

 

برنامه ی روزانه تان بیشتر به چه موضوعاتی اختصاص می دهید؟

در حال حاضر به دلیل کنکور بیشتر وقت من صرف تحصیل و مطالعه درسی می شود و وقت کمی رو به پروژه های رباتیک و نرم افزاری اختصاص میدم.

 

رابطه شما با دوستانتان چگونه است؟

من دوستان بسیار خوبی دارم که هر کدام در تخصص و حیطه خودشان بهترین هستند و به داشتن همچین دوستانی افتخار میکنم.

استفاده شما از دنیای مجازی و بازی های رایانه ای چه میزان می باشد؟

من از فضای مجازی استفاده میکنم ولی علاقه زیادی به بازی های رایانه ای ندارم.

 

دوست دارید در سیستم آموزشی کشور خودتان تحصیل کنید یا سیستم آموزشی خاصی را دوست دارید و برای آن چه برنامه ای در نظر گرفته اید؟ 

بنده به ادامه تحصیل در رشته های هوش مصنوعی و رباتیک در دانشگاههای برتر علاقمندم

میزان فعالیت های بدنی و ورزش خود را چگونه ارزیابی می کنید؟

بنده ورزش حرفه ای انجام می دهم. من حدود ۵ سال هنرآموز رشته کاراته آزاد هستم و طی این ۵ سال سه مقام دوم استانی - یک مقام سوم استانی - مقام سوم کشوری و مقام سوم مسابقات انتخابی تیم ملی را کسب کرده ام.

 

و سخن پایانی تان؟

از دوستان و هم سن و سال های خودم تقاضا دارم که در حوزه تخصص خودشان اعتماد به نفس داشته باشند و مداومت در یادگیری و پژوهش را فراموش نکنند.

 

گفت و گو از: زینب روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :