21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۰۹:۱۲:۰۰
کد مطلب:  1810613
ربوشه معاون آموزش ابتدایی در مراسم اکران فیلم مستند « ماجرای سال آخر» مطرح کرد
ضرورت بهره گیری از قاب تصویر و ظرف هنر در انتقال اهمیت رسالت حرفه ای معلمان

ربوشه معاون آموزش ابتدایی در مراسم اکران فیلم مستند « ماجرای سال آخر»  بیان نمود: ساخت فیلم های مستند از جلوه های ایثار آموزگاران ونمایش در قاب رسانه عزم جدی می طلبد

فیلم مستند «ماجرای سال آخر» در جشنواره ی فیلم های مستند در سالن چهارسو اکران شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرتهران، در این فیلم روایت سال آخر خدمت خانم سالم آموزگار پایه دوم یکی از مدارس شهرتهران و سبک آموزش و فراز و فرودهای دوره ی کرونا به تصویرکشیده شده است .

ربوشه معاون آموزش ابتدایی شهر تهران با حضور در این مراسم ، عزم جزم آموزش وپرورش بابت سفارش ساخت فیلم های کوتاه و بلند و مستند ازجلوه های ایثار معلمان؛ با هدف نمایاندن وجوه فاخر حرفه ی معلمی در قاب رسانه را یک ضرورت جدی دانست.

وی افزود: همان گونه که ارگان ها و سازمان های برون نهاد آموزش و پرورش نظیر پلیس، آتش نشانی، وزارت بهداشت و ... با ساخت فیلم های ارزشمند و بهره گیری بهینه از فضای رسانه ، هویت حرفه ای خود را در منظر نظر جامعه به تصویر می کشند که در ایجاد انسجام ملی و نشر فرهنگ یکپارچه موثر است؛ آموزش وپرورش نیز باید به این گردونه ملحق شده و خاستگاه مرجعیت فرهنگی خود را تقویت کند.

ربوشه در ادامه ضمن اشاره به نقش عوامل سهیم و موثر درتربیت منطبق با مفاد سند تحول بنیادین بیان داشت: نهاد رسانه امروز بیش از هر زمان دیگر در توسعه ی تربیت رسانه ای دانش آموزان نقش آفرین است و باید در ادای این سهم جدی و مهم اهتمام خود را بکارگیرد.

در پایان مراسم ربوشه از آموزگار نقش اول مستند اکران شده و فرزندان جوان وی به عنوان مستندسازان این اثر زیبا قدردانی و بر تداوم روال فیلم سازی با سوژه ی حرفه ی شریف معلمی تاکیدنمود.

به اشتراک بگذارید :