14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1810075
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد:
رونمایی از نخستین کتاب «جُستارنویسی» در آئین پایانی جشنواره قصه‌گویی

نخستین کتاب جُستارنویسی مربیان کانون پرورش فکری در آئین پایانی بیست‌ و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی رونمایی خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اولین کتاب جُستارنویسی مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با نام «قصه‌جو» گردآوری شد و در 30 آذر همزمان با آئین پایانی «بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان»، رونمایی خواهد شد.

بر اساس این گزارش، کتاب مذکور، شامل مجموعه‌ای از جُستارهای رسیده به دبیرخانه بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی است و از ۴۷جُستار رسیده به بخش علمی، ۲۱جُستار در «قصه‌جو» چاپ شده است.

 

در بخشی از پیش‌جُستار این کتاب می‌خوانیم:

«در بیست و سومین جشنواره‌ قصه‌گویی، پس از آسیب‌شناسی دوره‌های پیشین و رسیدن به این نکته که مقالات علمی، قالبی سخت و دشوار دارند، به دنبال گونه‌ای بودیم تا مربیان کانون پرورش فکری بتوانند در آن قالب، ایده‌ها و تجربیات کاربردی خود را به سادگی بیان کنند و به خوانندگان انتقال دهند. این دغدغه در نهایت ما را به «جُستار» رساند.»

«جستار به عنوان قالبی دلپذیر و به دور از دشواریِ مقالات علمی، در سال اول با استقبال خوب مربیان کانون مواجه شد. مربیان ترغیب شدند قلم بردارند و فکرها، ایده‌ها و تجربیات خود را برای آیندگان ثبت و ضبط کنند. کتاب پیش‌رو، برگزیده‌ جستارهایی است که به دبیرخانه بیست‌وسومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی رسیده‌است.»

شایان ذکر است، بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۵تا ۳۰آذر ۱۴۰۰در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :