16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ ۰۹:۴۳:۰۰
کد مطلب:  
فولادوند درافتتاحیه چهلمین مسابقات قرآن،نماز وعترت دانش‌آموزان و فرهنگیان عنوان نمود
اگربناست تمدن اسلامی را بناکنیم باید ازسه سرمایه قرآن,عترت ونماز بهره ببریم

افتتاحیه چهلمین مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش‌آموزان و فرهنگیان برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ میکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در مراسم چهلمین آیین افتتاحیه مسابقات قرآن و نماز و عترت دانش‌آموزان و فرهنگیان که با حضور فولادوند مدیرکل؛ نقوی معاون پرورشی و فرهنگی و دانش آموزان و فرهنگیان برگزیده آموزش و پرورش شهر تهران در محل تالار فرهنگ برگزار شد؛ اظهار کرد: امروز هنر بشر، مدیریت زمان است. ما اگر توفیق داریم به عنوان قاری و حافظ قرآن، خدمتگزاری کنیم، تضمین نشده است که این توفیق تا آخر وجود داشته باشد. در مسیر قران قرار گرفتن بسیار سخت است.

وی افزود: این فرصت‌ها را باید غنیمت بشماریم. ان‌شالله ما از افرادی باشیم که تا آخر در این مسیر بمانیم و به برکت قرآن و اهل بیت بتوانیم در این مسیر ماندگار باشیم.

* فولادوند: قرآن زمانی در جامعه ما اصل محسوب می‌شود که مو به مو آن را به کار ببریم

عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در ادامه این مراسم گفت: پیامبر اسلام در آخرین روزهای حیات خود، دو سرمایه بسیار بزرگ قران و عترت را برای ما به یادگار گذاشتند و تاکید داشتند که از این دو سرمایه غفلت نکنیم؛ قرآن و عترت و نماز از ارکان و ستون دین هستند. اگر ما این سه سرمایه را در رفتارهای روزمره متبلور نکنیم، دچار نفاق خواهیم شد.

وی افزود: اگر بگوییم این سه سرمایه، سرمایه‌های عمده تمدن‌های بزرگ مسلمانان بوده‌اند، حرف بی‌ربطی نزده‌ایم. اگر بناست که تمدن اسلامی را بنا کنیم باید از این سه سرمایه قران, عترت و نماز بهره ببریم.

فولادوند گفت: اصل اساسی که در حوزه عترت، قرآن و نماز باید به آن توجه کنیم، به کار بردن این سفارشات و تأکیدات است. قرآن زمانی در جامعه ما اصل محسوب می‌شود که مو به مو آن را به کار ببریم.

وی ادامه داد: ما به عنوان مروجین احکام، قرآن و احادیث مسئولیت داریم که دانش‌آموزان را به سمت فهم واقعی قرآن و احادیث راهنمایی کنیم. سفارش می‌کنم که دانش‌آموزان را به تأمل در احادیث و آیات قرآن وا دارید. اینگونه جشنواره‌ها برای این است که ما بتوانیم افراد بیشتری را متوجه این سرمایه‌ها کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ابراز امیدواری نمود عاملین خوبی برای فرامین الهی قرآن و ناشرین خوبی برای انتشار احادیث و عمل به آن ها باشیم و بیان کرد: برای اینکه بتوانیم در حوزه پرورشی کار کنیم باید به تناسب مسائل و مشکلات روز تلاش شود. امیدوارم با تأمل و ریزبینی بیشتر، عترت، قرآن و نماز بیشتر مورد تأکید قرار بگیرد.

در این مراسم از برگزیدگان دانش آموزی و فرهنگیان با حضور نقوی معاون پرورشی و فرهنگی و مدیران مناطق تقدیر به عمل آمد

 

به اشتراک بگذارید :