28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷ ۱۳:۰۶:۰۶
کد مطلب:  TM8pUd4v
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست برون‌سازمانی کارگروه انسداد مبادی بی‌سوادی:
راه‌اندازی مدارس کار یکی از راهکارهای مؤثر در شناسایی و جذب کودکان است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست برون‌سازمانی کارگروه انسداد مبادی بی‌سوادی گفت: راه‌اندازی مدارس کار در مناطق دارای تراکم بالای کودکان کار و خیابانی، یکی از راهکارهای مؤثر در شناسایی و جذب کودکان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عبدالرضا فولادوندراد پیش از ظهر امروز در نشست کارگروه برون‌سازمانی انسداد مبادی بی‌سوادی با حضور شرکای برون‌سازمانی که در اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران برگزار شد، اقدامات این کارگروه در موضوع انسداد مبادی بی‌سوادی در شهرستان‌های استان تهران را ارزشمند برشمرد و ضمن تقدیر از فعالیت‌های دست‌اندرکاران این حوزه اظهار داشت: باید تلاش شود تا مسیرهایی که به ترک تحصیل دانش‌آموزان منجر می‌شود شناسایی شوند.

این مقام مسئول بر دریافت اطلاعات و آمار تفکیکی دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران از شهر تهران تأکید کرده و بر همین اساس ادامه داد: در طول مدت دریافت اطلاعات، تمامی دانش‌آموزان لازم‌التعلیم بین سنین 6 تا 11 سال شهرستان‌های استان تهران به تفکیک از شهرستان تهران شناسایی خواهند شد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته تحت آموزش‌های لازم قرار خواهند گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تأکید بر ایجاد مدارس کار در مناطقی که کودکان کار و خیابانی بالایی دارند، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی مدارس کار را در مناطق دارای تراکم بالای کودکان کار و خیابانی، یکی از راهکارهای مؤثر در شناسایی و جذب این کودکان است.

فولادوندراد ضمن تقدیر از حسن اجرای تفاهم‌نامه منعقد شده میان اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: مفاد این تفاهم‌نامه برای طرفین لازم‌الاجراست.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران بر دسترسی آسان آموزش و پرورش به آمار و اطلاعات کودکان لازم‌التعلیم 11 - 6 سال تمام با همکاری شرکای برون بخشی به‌ویژه ثبت احوال و دانشگاه‌های علوم پزشکی تأکید کرد و یادآور شد: با همکاری اداره کل ثبت احوال استان تهران، لیست متولدین از اول مهرماه در اختیار اداره کل آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید :