24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۳:۵۹:۲۸
کد مطلب:  1809053
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
زمینه رشد دانش‌آموز، با توجه کردن به پتانسیل فراهم می‌شود

لیلا سادات ابطحی گفت: نگرش مناسب در کلاس توسط معلم می‌تواند به‌افتخار آفرینی دانش‌آموز منجر شود و راه را برای قرارگرفتن دانش‌آموز در مسیر سالم هموار کند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در بیست و سومین روز از آذرماه ۱۴۰۰، لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان در مراسم تقدیر از پژوهشگران آموزش‌وپرورش منطقه دهقان ضمن تشکر از زحمات فرهنگیان این شهرستان اظهار داشت: نگاه همه دستگاه‌ها به آموزش‌وپرورش در این شهرستان حمایتی است و نزدیکی خوبی بین آموزش‌وپرورش و دانش‌آموزان وجود دارد که نشان‌دهنده حضور افراد دلسوز در دستگاه آموزش‌وپرورش است.

وی افزود: برای این که زمینه رشد دانش‌آموز فراهم شود باید به پتانسیل او توجه کنیم و مورد تقدیر و تجلیل قرار دهیم، نگرش مناسب در کلاس توسط معلم می‌تواند به افتخار آفرینی دانش‌آموز منجر شود و راه را برای قرارگرفتن دانش‌آموز در مسیر سالم هموار کند.

وی خاطرنشان کرد: معلم باید بداند که از کلاس او معلمین، مدیران، فرهیختگان، صاحب‌نظران و اندیشمندان آینده ظهور می‌کند و از همین رو باید هنگام تدریس حس غرور داشته باشد که می‌توان به آیندگان این مرزوبوم خدمت کند و بدون شک در آینده این کشور تأثیرگذار خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اضافه کرد: پژوهش باید برخاسته از تقاضا، نیاز و خواسته دانش‌آموز باشد و به نیازهای به وجود آمده پاسخ دهد که اگر مستندات پژوهش به‌گونه‌ای مطلوب طراحی و تنظیم شود نتیجه آن به کلاس درس بازمی‌گردد. از همین رو باید از طرح‌های پژوهشی حمایت کنیم و از همکاران می‌خواهم پژوهش آموزش‌محور و آموزش پژوهش‌محور را در دستور کار قرار دهند.
 

به اشتراک بگذارید :