15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۴:۰۰:۲۳
کد مطلب:  1809051
فولادوند در آیین تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی منطقه 17 عنوان نمود
فرهنگیان ستون فقرات جامعه هستند

آیین تجلیل از پیشکسوتان فرهنگی و مدیران منطقه 17 در مجتمع فرهنگی دوکوهه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ عبدالرضا فولادوند در این مراسم با تقدیر و تجلیل از خدمات و تلاش های فرهنگیان به خصوص بازنشستگان فرهنگی؛ با اشاره به اینکه هیچ فعالیتی درجامعه نیست که فرهنگیان در احیا و آموزش و اجرای آن دخیل نباشند؛ اظهارداشت: یکی از اقدامات مهم؛ درونی کردن نیازهای ثانویه در دانش آموزان است؛ امروزه خیلی از نیازهای ثانویه به نیازهای اولیه مبدل شده اند و برای بهزیستی روحی و روانی فرد بسیار مهم قلمداد می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر ایجاد روحیه ی مشارکت در امور و جامعه پذیری در دانش آموزان افزود: باید دانش آموزان را در اجرای دقیق کارهای مشارکتی و داشتن برنامه در کارهای جمعی آموزش دهیم.

وی ایجاد نشاط اجتماعی به ویژه در دانش آموزان را حایز اهمیت دانست و ادامه داد: نشاط اجتماعی یعنی سرزندگی یک جامعه؛ جامعه صرفا به خواندن و نوشتن نیاز ندارد, نیازهای ثانویه امروزه به ویژه در زیست بوم جدید و دوران شیوع بیماری کرونا, جای نیازهای اولیه را گرفته است.

فولادوند با تشکر و تجلیل از پیشکسوتان و فرهنگیانی که در دوران پاندمی بیماری کرونا ایثارگرانه تلاش کردند اظهارداشت: ایجاد تعامل و روابط متقابل یکی از مهارت هایی است که نظام آموزشی در ساختن آن نقش مهمی دارد.

وی پرورش استعدادهای کودکان؛ آشنا نمودن دانش آموزان با معارف دینی؛تقویت حس نظم، مسوولیت پذیری و رعایت حقوق دیگران؛ ایجاد بینش کافی نسبت به تمدن و آموزش اطلاعات بهداشتی،ایمنی،قوانین و هنجارهای اجتماعی را از جمله کارکردهای آموزش و پرورش برشمرد و گفت: فرهنگیان نقش بی بدیلی در راستای عملیاتی کردن این کارکردها دارند و تمام فعالیت های روزمره جامعه؛ ساخته و پرداخته دستان و ذهن توانای معلمان است.

فولادوند با اشاره به خدمات و ایثاگری های جامعه فرهنگی به خصوص طی 2 سال اخیر و ارایه آموزش در بحران اضافه کرد: سخت ترین آموزش؛ آموزش در بحران است و فرهنگیان فرهیخته همواره با جدیت در جهت آموزش و پرورش انسانهای پایند به مبانی اخلاقی و انتقال فرهنگ دینی و ملی به نسل آینده قذم های موثری برداشته اند.

وی فرهنگیان را ستون فقرات جامعه معرفی نمود و گفت: آموزش و پرورش؛ نیروی انسانی تمام ارکان جامعه را تامین می کند.

در این مراسم از مدیران و پیشکسوتان و فرهنگیان بازنشسته منطقه 17 تقدیر به عمل امد

به اشتراک بگذارید :