16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۱:۳۱:۰۴
کد مطلب:  1808535
به مناسبت گرامیداشت هفته قرآن، عترت و نماز برگزارشد:
محفل انس با قرآن کریم

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: هدف از برگزاری محافل انس با قرآن کریم، تدبر و انس نسل جوان با کلام وحی و توسعه فرهنگ قرآنی است.

     به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، جمیل عباسی غریب در حاشیه برگزاری محفل انس با قرآن در مسجد قدس دبیرستان ماندگار شهید بهشتی رشت، ضمن تشکر از تمامی حاضرین در این محفل معنوی و با اشاره به اینکه پرورش عبد صالح از اهداف اصلی سند تحول بنیادین است، خاطر نشان کرد: توسعه فعالیت های قرآنی در مدارس  و توجه به ساحت های 6  گانه تربیتی در سند تحول بنیادین موجب تقویت سلامت روح و روان دانش آموزان می شود. وی همچنین افزود:  این برنامه به صورت زنده از کانال قرآن، عترت و نماز استان در شبکه شاد و سایر کانال ها و گروه های مدارس پخش شد. در این مراسم اساتید فرهنگی محمود لطفی نیا ( قاری و داور بین المللی قرآن) ،  محمد فلاح پور (نفر اول مسابقات بین المللی کشور لیبی)، ابوالفضل زیبایی( رتبه اول مسابقات کشوری فرهنگیان در سال 1400) و صفر علی احدی (مدرس تدبر در قرآن کریم)به اجرای تلاوت پرداختند. در ادامه دو نفر از دانش آموزان؛  محمد رضا جعفر پور( حافظ کل قرآن و نماینده ایران در هفتمین دوره مسابقات دانش آموزان جهان اسلام ) و رضا رضایی ( حافظ خردسال کل قرآن) به سوالات حاضران در محفل پاسخ دادند.

 

     شایان ذکر است در پایان این مراسم نورانی از قاریان و دانش آموزان، رضا رضایی ۸ ساله، رکورد دار حفظ قرآن  و محمد رضا جعفرپور" نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان جهان اسلام " تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :