15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۱:۳۱:۵۵
کد مطلب:  1808523
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
هیچ بخشی از کتب درسی دانش آموزان برای امتحانات نوبت اول حذف نخواهد شد/ آموزش ها در ایام برگزاری امتحانات ادامه خواهد یافت

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه ستاد امتحانات دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: هیچ بخشی از کتب درسی دانش آموزان برای امتحانات نوبت اول حذف نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی در این جلسه با بیان اینکه ارزشیابی تحصیلی بخشی از فرایند آموزش است اظهار داشت: امسال نیز ارزشیابی دی ماه تابعی از شرایط آموزشی در مدارس است لذا در مدارسی که آموزش به شیوه حضوری ارائه می شود ارزشیابی نیز به شیوه حضوری اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزشیابی در متوسطه اول و دوم به صورت حضوری و دردیماه  برگزار می شود تصریح کرد: با توجه به بهبود شرایط و عدم وجود شهرستان قرمز در استان خراسان رضوی کلیه امتحانات نوبت اول در استان به شکل حضوری برگزار خواهد شد.

صابری تولایی در ادامه افزود: در دی ماه امتحانات برای دو دسته از دانش آموزان برگزار خواهد شد دسته اول امتحانات سراسری و نهایی وهماهنگ استانی  دانش آموزانی که در خرداد و شهریور ماه موفق به کسب نمره قبولی نشده‌اند و دسته دوم امتحانات داخلی مدرسه که با محوریت معلم مربوطه فرآیند ارزشیابی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ارزشیابی دروس عمومی هنرستان ها همانند مقطع متوسطه نظری و ارزشیابی دروس عملی نیز در اختیار دبیر مربوطه خواهد بود اظهار داشت: در فرایند ارزشیابی نوبت اول دانش آموزان، امتحانات هماهنگ حتی به شکل محدود و در داخل یک مدرسه هم برگزار نخواهد شد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان با بیان اینکه هیچ بخشی از کتب درسی دانش آموزان برای امتحانات نوبت اول حذف نخواهد شد تاکید کرد: ارزشیابی دانش آموزان پایه نهم و دوازدهم در هر شرایطی به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

صابری تولایی با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش آموزان شرط حضور آنها در جلسات امتحان محسوب نمی شود اظهار داشت: با توجه به تاخیر در فرایند آغاز آموزش حضوری تاکید می‌شود در ایام امتحانات نوبت اول حتی المقدور از تعطیلی فرایند آموزش دانش‌آموزان خودداری گردد.

به اشتراک بگذارید :