15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۱:۲۸:۳۷
کد مطلب:  1808505
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد:
شناسایی و جهت دهی استعداد های مختلف دانش آموزان سمپاد مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای مشترک معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و آموزش و پرورش ناحیه ۳ مشهد گفت: شناسایی و جهت دهی استعداد های مختلف دانش آموزان سمپاد مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با بیان اینکه سمپاد ویترین آموزش و پرورش است و توفیقات فراوانی را در حوزه المپیادهای علمی، جشنواره ها و مسابقات برای آموزش و پرورش استان در سطح ملی و بین المللی به ارمغان آورده است تصریح کرد:  تمرکز آزمون های ورودی مدارس سمپاد عموما متوجه ارزیابی هوش، ریاضیات و علوم تجربی دانش آموزان است در حالیکه دانش آموزان استعدادهای متعدد و متفاوتی در حوزه های هنری، تربیت بدنی، علوم فناوری و علوم انسانی، علوم اجتماعی، کامپیوتر و... را دارند که باید به مهم نیز توجه ویژه نمود.

وی با بیان اینکه باید شناسایی و جهت دهی استعدادهای دانش آموزان در حوزه های مختلف مورد توجه قرار گیرد خاطرنشان کرد: برگزاری دوره های توانمند سازی معلمان مدارس استعدادهای درخشان می تواند نقش موثری در غنا فکری، دانشی و مهارتی آنان ایفا کند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان افزود: اجرای جدی و موثر طرح شهاب و توسعه تعاملات با پارک علم و فناوری نقش مهمی در شناسایی و توسعه استعدادهای دانش آموزان ایفا می کند.

به اشتراک بگذارید :