15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ ۱۱:۲۷:۰۲
کد مطلب:  1808499
در ادامه روند بررسی های میدانی و شناساسیی چالش ها و فرصت ها برگزار شد:
جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و آموزش و پرورش ناحیه 3 مشهد مقدس

جلسه مشترک شورای معاونین اداره کل و آموزش و پرورش ناحیه 3 مشهد مقدس در ادامه روند بررسی های میدانی و شناسایی چالش ها و فرصت ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رزا درسنی مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه مشهد مقدس در این جلسه با بیان اینکه ٣١هزارو۶٨۵ دانش آموز در یک هزار و ٣٢٧ کلاس درسی مربوط به ١۴٩ کد آموزشگاه ناحیه سه مشهد مقدس مشغول تحصیل هستند اظهار داشت: مدارسغیردولتی ۵۴ درصد مدارس این ناحیه آموزش و پرورش را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه ۶٢ درصد دانش‌آموزان این ناحیه در مدارس غیردولتی و ٣٨ درصد در مدارس دولتی مشغول تحصیل هستند تصریح کرد: ۴٨ درصد دانش آموزان این ناحیه در مقطع ابتدایی، ٢۵ درصد در مقطع متوسطه اول، ١٨ درصد در متوسطه نظری، پنج درصد در شاخه فنیو حرفه ای و چهار درصد در شاخه کاردانش مشغول تحصیل هستند.

درسنی با اشاره به اینکه یک هزار و ۴٨٨ همکار فرهنگی در ناحیه سه آموزش و پرورش مشهد مشغول فعالیت هستند، همچنین امسال ٢۶۴ همکار فرهنگی این ناحیه  بازنشسته شده اند خاطرنشان کرد: تاکنونحدود٩٠درصدهمکارانوبیش از ۶٠ درصد دانش آموزان ١٢ تا ١٨ ساله این ناحیه آموزش و پرورش در مقابله با بیماری کرونا واکسینه شده اند.

به اشتراک بگذارید :