13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ ۱۳:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1807763
از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور انجام شد:
تدوین «دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر حریق»

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس، «دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر حریق» را تدوین کرد که پس از بررسی و اعلام نظر سازمان آتش نشانی، خدمات ایمنی شهرداری تهران و تأیید نهایی از سوی وزارت کشور، جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اقدامات انجام شده طی سه سال گذشته و در راستای استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس و همچنین ساخت فضاهای آموزشی نوساز، موجب افزایش ضریب ایمنی مدارس شده است.

بر همین اساس، در راستای استانداردسازی سیستم‌های گرمایش مدارس و در جهت جلوگیری و پیشگیری از هرگونه حوادث احتمالی، «دستورالعمل ایمنی مدارس در برابر حریق» به منظور تسهیل در فرآیندهای تصمیم‌گیری کارشناسان معماری، سازه، تأسیسات مکانیکی و الکتریکی و بهره‌برداری مطلوب از فضا و امکانات آموزشی تدوین شده است.

هدف از تهیه این دستورالعمل، کمک به طراحی سیستم حریق مدارس به‌ منظور بهبود ایمنی و حفاظت از این فضاها، امکانات، تجهیزات و کاربران آن‌ها در برابر آتش‌سوزی است.

این دستورالعمل، برای بررسی و أخذ نظرات مشورتی در اختیار سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران قرار گرفته است که پس از آن به وزارت کشور ارسال و پس از تأیید نهایی جهت اجرا به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ خواهد شد

 

به اشتراک بگذارید :