17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ ۱۴:۲۶:۲۰
کد مطلب:  1805447
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران خبرداد
درخشش دانش آموزان شهر تهران در بیست و سومین جشنواره جوان خوارزمی

موفقیت 11 دانش آموز شهرتهران در جشنواره جوان خوارزمی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ پانته آدرّی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت : جشنواره جوان خوارزمی در اجرای بندهای 5-18، 1-23 و 3-23 هدف های عملیاتی سندتحول بنیادین آموزش و پرورش  و ماده 3 اساسنامه  سازمان  ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار  می شود.

او اشاره کرد:از اهداف  جشنواره  جوان خوارزمی شناسایی ،معرفی و پرورش استعدادهای دانش آموزی در زمینه های مختلف علمی و فناوری ،آشنایی دانش آموزان با پژوهش و شیوه های  خلاق  در حل مساله است که درراستای اهداف عملیاتی سند تحول بنیادین بر تعمیق و توسعه روحیه پژوهش و نوآوری دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود.

معاون آموزش متوسطه برگزاری جشنواره را در ترویج فرهنگ نوآوری  و کاربردی نمودن نتایج تحقیقات و آماده سازی نسل جوان  برای ورود به عرصه های  علمی ، پژوهشی و فنی موثر برشمرد و هدایت و حمایت از طرح های  موفق و نوآوری های بومی دانش آموزان را در سال تولید ،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها مهم دانست.

گفتنی است این دوره از جشنواره در 17 گروه علمی ؛ برق و الکترونیک،کامپیوتر،مکاترونیک،مکانیک،عمران و معماری،علوم زیستی و پزشکی،کشاورزی و منابع طبیعی،فیزیک و نجوم،شیمی،علوم اجتماعی و روان­شناسی،ریاضی،هنر،علوم دینی و قرآن­‌پژوهی،سلول­های بنیادی،فناوری نانو،زبان و ادبیات فارسی،علوم  شناختی برگزار و داوری طرح‌های راه یافته به وزارت علوم از دهم الی دوازدهم آبان ۱۴۰۰ انجام شد و از ۱۷ گروه علمی بخش دانش آموزی جشنواره جوان خوارزمی در پانزده گروه علمی طرح هایی در سطح وزارت علوم انتخاب و در دو گروه علمی ریاضی و سلولهای بنیادی هیچ طرحی حائز شرایط برای ارسال به وزارت علوم تشخیص داده نشد.

 از71 طرح شایسته ارائه به وزارت علوم  31 طرح ارایه شده توسط دانش آموزان پژوهشگر کشور  انتخاب شدند که 6 طرح از شهر تهران است و سهم شهر تهران 19 درصد طرح های منتخب است.

شایان ذکر است صاحبان طرح‌ها از مزایای استعدادهای درخشان در کنکور سراسری  بهره‌مند و مراسم تقدیر از برگزیدگان همزمان با هفته پژوهش با حضور مسئولان انجام شد.

به اشتراک بگذارید :