15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ ۱۳:۳۲:۵۱
کد مطلب:  1805237
آیین افتتاحیه سفیران سلامت دانش آموزی در تبریز برگزار شد

آیین افتتاحیه سفیران سلامت دانش آموزی نواحی پنجگانه تبریز و تجلیل از برگزیدگان کشوری پویش مدافعان سلامت و پنجمین جشنواره سفیران سلامت در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عطایی در این آیین به حضور داوطلبانه 20 درصد مدارس استان در طرح سفیران سلامت دانش آموزی در کشور اشاره کرد و گفت: این دانش اموزان با مسئولیتی که در ابلاغ آنها آمده علاوه بر اینکه اجازه نمی دهند همسالان خود دچار مشکلات جسمی و حرکتی شوند باید در جهت توسعه مهارت های اجتماعی خود و دوستان شان کوشا باشند تا جامعه ای رو به رشد داشته باشیم.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان بر اهمیت رعایت بهداشت در ایام کرونا و بازگشایی مدارس تاکید داشته و افزود: رعایت بهداشت فردی در مجامع عمومی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی به موضوع اضافه وزن دانش آموزان اشاره کرده و علت اصلی را عدم تحرک و عدم تغذیه سالم عنوان کرد  و گفت: حضور سفیران سلامت در شورای دبیران از اهداف کلان سند تحول بنیادین  است که باید دانش آموز در محور تصمیمات مهم باشد.

معاون اجرایی مرکز بهداشت شهرستان تبریز نیز در این آیین با بیان اینکه در رابطه  با سلامت چند اصل تعلیم، تغییر چهره بیماری ها و مشارکت و توانمندسازی مطرح است، گفت: در تعریف سلامت  رفاه کامل روحی، جسمی و معنوی می باشد بنابراین مداخله چندوجهی نیاز داریم  که در بحث جهانی مشارکت اجتماعی در ارتقا سلامت آغاز شده است.

دکتر خسروشاهی در خصوص تغییر ساختار بهداشتی در قالب مجتمع های سلامت گفت: برای حفظ دستاوردهای گذشته و بهبود آن ها به دلیل تغییر سیمای بیماری در دنیا از بیماری های واگیر به غیرواگیر و آسیب های اجتماعی، باید سیستم بهداشتی توانمند و پاسخگو می شد.

وی با اشاره به پیچیدگی کار مشارکت گروه های مرجع در این کار را مهم دانست  و توانمندسازی فردی و انتقال آموزه های سلامت به همسالان از طریف سفیران سلامت را یک امر سرمایه گذاری معرفی کرد که برنامه ای دراز مدت بوده و آینده دار است./ روشنی

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :