14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ ۱۴:۳۷:۱۱
کد مطلب:  1803211
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان صورت گرفت:
برگزاری مراسم تجلیل از دانش آموز پژوهشگر برتر کشور

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: پژوهش می تواند در محیط های مختلف انجام شود و نقطه شروع آن یک پرسش ساده از ذهنی جستجوگر است.

    به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، رحمتی در حاشیه آیین تجلیل از پژوهشگران برتر سراسر کشور، ضمن تقدیر از دانش آموز برگزیده کشوری آقای " آدرین پیشگاه هادیان" و معلم راهنمای این دانش آموز خانم " کبری اسدپور"؛ خاطر نشان کرد: خلاقیت در تمام افراد وجود دارد ولی اولین قدم در این راه داشتن ایده است. وی در ادامه با اشاره به شعار هفته پژوهش "پژوهش مدرسه ای ، پشتیبان ایران قوی"تقویت جایگاه پژوهش و فراهم کردن زمینه بروز خلاقیت در دانش آموزان، اظهار داشت: سند تحول بنیادین به عنوان نقشه راه آموزش و پرورش، ضرورت توسعه فرهنگ پژوهش در مدارس را یک تکلیف می داند و براساس مولفه های مدیر ، معلم، مدرسه و یادگیری پژوهش محور، همه مدیران موظف به حرکت در این مسیر هستند. رحمتی همچنین با تاکید بر استفاده از همه امکانات و  ظرفیت ها معطوف به تربیت نیروی انسانی ماهر و توسعه فعالیت های پژوهشی در مدارس، بیان داشت: تربیت دانش آموزان خلاق و پرسشگربه عنوان اهداف کلیدی سند تحول بنیادین مدنظر می باشد.


    شایان ذکر است  “ آدرین پیشگاه هادیان “  دانش آموز پایه اول دبستان شاهد پاشایی شهرستان بندرانزلی در سال تحصیلی 1400-1399 با عنوان پژوهشی "یاد مدرسه" به عنوان دانش آموز برگزیده کشوری در هفته پژوهش  معرفی شد.

 

به اشتراک بگذارید :