15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ ۱۱:۱۶:۴۲
کد مطلب:  1802499
جوابیه/
از شایعه تا واقعیت قصه معلم خداآفرینی/ تدریس با پای شکسته

این روزها در کنار ایثار مدافعان سلامت، فداکاری و مهربانی معلمان نیز خبرساز شده است، خانم افرنگ معلم خداآفرینی که با پای شکسته دست از تدریس حتی در گوشه‌ای از منزلش، برنداشته و الفبای عشق و ایثار را در روزهای سخت کرونایی نه تنها به دانش‌آموزان بلکه به تمام جامعه آموخت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، به دنبال درج خبر وضعیت تاسف بار مدرسه ای در روستای ارزین خداآفرین جهت تنویر افکار عمومی، موضوع به شکل ویژه پیگیری گردید.

 تصاویر مشهود در عکسها مربوط به فضای رسمی آموزشی در روستای مذکور نیست و موضوعیت ندارد.

بنابر پیگیری های بعمل آمده خانم افرنگ از همکاران خرید خدمات آموزشی به دلیل شکستگی پا و بعد مسافت مدرسه از محل اقامتشان در روستا، به جهت اینکه دانش آموزان از آموزش عقب نمانند کلاسهای رفع اشکال را بطور موقت در محل اقامت خود برگزار میکند و تصاویر منتشره به هیچ وجه مربوط به مدرسه این روستا نیست.

 این روستا دارای 7 یا 8 خانوار بوده و جمعیت دانش آموزی 6 -7 نفری آن مربوط به ساکنین دائمی آن در مدرسه موقت کانکسی که تصویر آن جهت تنویر افکار عمومی در سربرگ خبر درج شده است تحصیل می کنند.

گفتنی است که مهاجرین این روستا در ایام تابستان بطور موقت به روستا بازگشته و تعداد خانوارها بطور فصلی در این روستا به 20 خانوار افزایش می یابد.

مهدی مهرپویا؛ مدیر آموزش و پرورش شهرستان خداآفرین نیز در گفت و گو با خبرنگار فارس گفت: خانم ناهید افرنگ به تشخیص خودش با وضعیت آسیب‌دیده در محل آموزش حاضر شده است تا دانش‌آموزان این روستا از تحصیل عقب نمانند.

وی افزود: مدرسه‌ کانکسی روستای "ارزین"، ایمن و مجهز به امکانات مناسب آموزشی است و برخلاف برخی فضاسازی رسانه‌ای، معلم این روستا که از نیروهای خرید خدمات آموزشی است، در محیط آموزشی دچار آسیب نشده و در یک کانکس مجهز به وایت‌برد، میز، صندلی دانش‌آموزی، فرش، بخاری برقی و نفتی مشغول انجام وظیفه و تدریس است.

مهرپویا یادآور شد: این معلم به علت آسیب‌دیدگی پا و فاصله داشتن کانکس با محل سکونتش در داخل روستا، چند روزی بخشی از خانه خود را مدرسه دانش‌آموزان کرده بود.

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :