14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ ۱۰:۱۵:۱۶
کد مطلب:  1802321
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خبر داد:
کاهش 10 و نیم درصدی میزان «مدارس فرسوده» در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: پرونده مدارسی که نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند، باید بسته شود و اراده کافی در این زمینه وجود دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر؛ در سفر یک‌روزه به استان مرکزی و در بازدید از پروژه های آموزشی در دست ساخت بخش سربند شهرستان شازند، با اشاره به روند افزایشی اعتبارات دولتی و مشارکت های خیرین در استان مرکزی همگام با سراسر کشور، طی سال‌های اخیر، گفت: اولویت ما تکمیل پروژه های نیمه تمام و پروژه های خیرساز است و باید در این زمینه اهتمام جدی صورت گیرد تا این پروژه‌ها زودتر به بهره برداری برسند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به کاهش 10.5 درصدی مدارس فرسوده در پنج سال گذشته، تصریح کرد: پرونده 19.5 درصد مدارسی که نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی هستند، باید بسته شود و اراده کافی در این زمینه وجود دارد.

رخشانی‌مهر با بیان این که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به وِیژه چندسال اخیر اقدامات مثبتی در امر مدرسه سازی روی داده است، افزود: اگرچه جمعیت دانش آموزی کشور در این بازه زمانی رشد فزاینده داشته است اما افزایش 3.5 برابری سرانه فضای آموزشی کشور، در واقع بدین معناست که سرعت ساخت و ساز مدارس نسبت به رقم افزایش جمعیت نیز پیشی گرفته است.

وی با اشاره به اعتبارات تجهیزات هنرستانی و بهسازی سرویس‌های بهداشتی، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تخصیص‌های انجام گرفته به زودی اعتبارات این بخش نیز ابلاغ خواهد شد.

شایان ذکر است؛ در جریان این سفر، از پروژه های «مدرسه شهید عابدی شازند»، «مدرسه جوادیه روستای برج چشمه محمود»، «مدرسه شهید آجرلو روستای لوزدر علیا» و «مدرسه سبحان روستای قلعه نو در بخش سربند» بازدید به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :