23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ ۱۳:۱۷:۰۲
کد مطلب:  1800899
بسته خبری هفته؛
آموزش ‌و پرورش استان اصفهان در هفته‌ای که گذشت

انتخاب نفرات تیم بانوان تنیس روی میز فرهنگیان استان اصفهان، افتخار آفرینی دختران شاهین شهر در بازی‌های پارا آسیایی جوانان بحرین با 4 مدال رنگارنگ و برگزاری امتحانات نیمسال اول دانش آموزان دوره متوسطه اول و دوم (پایه‌های هفتم تا دوازدهم) به صورت حضوری، از جمله اخبار بسته خبری این هفته آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، اهم اخبار هفته جاری اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان را در ادامه بخوانید:

* نسرین باباپور معاون سوادآموزی به همراه لیلا بابائی رئیس اداره سنجش و اکبر محمدیان رئیس اداره واگذاری‌ها این معاونت از تعدادی از کلاس‌های سوادآموزی انتقال و تحکیم و طرح کمیساریای عالی پناهندگان نجف‌آباد بازید کردند و حضور سوادآموزان، تدریس آموزش‌دهنده، پیشرفت تحصیلی در این کلاس‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

* آیین تجلیل از دانش‌آموزان برتر جشنواره شوق مهارت با حضور لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان، مریم زیبنده پور رییس اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی دوره ابتدایی، قدمعلی عیسی‌پره رئیس اداره دوره اول ابتدایی و علیرضا سلطانی رییس اداره دوره دوم ابتدایی این اداره کل برگزار شد. جشنواره شوق مهارت به صورت کشوری و به میزبانی استان لرستان برگزار شده بود که سه نفر از دانش‌آموزان استان اصفهان به نام‌های امیر علی رفیعی از دبستان زکریا(1) ناحیه ۳، امیر محمد معین از دبستان دکتر امیدی زرین‌شهر و امیر عباس سعیدی از دبستان استقلال ناحیه ۳ موفق شدند در این جشنواره رتبه های برتر را کسب کنند.

* علیرضا توکلی به‌عنوان رئیس اردوگاه استانی شهید بهشتی اصفهان معرفی شد.

* هم‌زمان با روز جهانی معلولین مراسم رونمایی از کتاب «مثل شازده کوچولو» نوشته جواد بارفروش دانش‌آموز اوتیسم مدرسه باغچه‌بان در کانون الزهرا(س) کاشان برگزار شد.

* مرضیه ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان در حاشیه بازدید از مدارس شاهد شهرضا، ضمن حضور در گلزار شهدای شهرضا و ضمن زیارت قبور مطهر شهدای فرهنگی؛ شهید همت، شهید مسیبی، شهید زمانی، با آرمان های این عزیزان تجدید میثاق و با خانواده شهید فرهنگی حیدرعلی مسیبی دیدار و گفتگو کرد.

* کارگاه آموزشی "مسیرِ خوب زیستن" با حضور وجیهه لوح موسوی مسئول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و الهه غفاری کارشناس این حوزه در دو بخش دانش آموزان و اولیا و فعالان حوزه پرورشی برگزار شد که لوح موسوی و محمد جواد خسروی (مشاور) پیرامون موضوع "مسیر خوب زیستن، انتخاب آگاهانه" به طرح موضوع و بیان مطالب پرداختند.

* مسابقات انتخابی تیم تنیس روی میز فرهنگیان استان اصفهان جهت شرکت در مسابقات کارکنان دولت استان با حضور همکاران فرهنگی از مناطق و نواحی اصفهان  با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن تنیس روی میز اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد که فاطمه رجبی از شاهین شهر به مقام قهرمانی رسید و الهام تقیان از ناحیه ۵ ، مژگان جعفری‌خانی از فلاورجان و ریحانه قاهری از ناحیه یک به ترتیب موفق به کسب مقام های دوم تا چهارم شدند و به عضویت تیم استان در آمدند.

* علی نیکخواه مدیر آموزش و پروش فریدون‌شهر: طولانی شدن پروژه‌های آموزشی به دلیل نبود جاده روستایی است چون هزینه حمل مصالح تا روستا، تقریبا سه برابرساخت آن مدرسه است. در گذشته ساخت پنج پروژه آموزشی توسط بنیاد برکت در دستور کار قرار گرفت که سه تا از آن‌ها افتتاح شده و مابقی در حدود ۸۵ درصد و بیش از ۹۰ درصد ساخته شدند، همچنین هفت پروژه در دو روستا با کمک بنیاد برکت و خیرین مدرسه‌ساز در حال ساخت است.

* نازنین قریشی‌نژاد دانش‌آموز پایه دوازدهم دبیرستان ۲۲ بهمن و عضو تیم ملی پارا دو و میدانی کشورمان موفق شد در بازی‌های پارا آسیایی جوانان بحرین در دوی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر مدال نقره و در دوی ۴۰۰ متر مدال طلا کسب کند. همچنین رومینا چمسورکی هنرآموز هنرستان حضرت مریم شاهین شهر در رشته پارا تکواندو و در وزن ۶۷ کیلوگرم نشان نقره مسابقات پارا آسیایی جوانان بحرین را کسب کرد.

* محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفتگو با برنامه سلام اصفهان رادیو اصفهان: بر اساس بخشنامه ارسالی از وزارت آموزش و پرورش کلیه امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400 دوره متوسطه اول و دوم (پایه‌های هفتم تا دوازدهم) به صورت حضوری برگزار خواهد شد. در دوره ابتدایی نیز امتحان توصیفی است و مدارس هم باید از ارائه برنامه امتحانی به دانش‌آموزان خودداری کنند.

* جشن مهر و مهربانی آموزگاران پایه اول ابتدایی منطقه باغ بهادران با حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد.

* در دومین جشنواره علمی- پژوهشی پژوهش سراهای کشور دانش‌آموزان آران و بیدگلی خوش درخشیدند که علی قربانی توانست در حوزه فناوری نانو در گرایش فیلم و انیمیشن مقام نخست کشور را کسب کند و در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی گرایش مقاله علمی-ترویجی خانم فرزانه رضوانیان و زهرا مهرآبادی مقام دوم کشور را کسب کردند.

* جلسه دبیران طرح پراکنده شاهد استان در محل اداره کل بنیاد شهید استان با حضور مرضیه ذاکری رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران، مهدی شاه نوروزی معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمد ناظرملک رئیس اداره آموزش اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارشناس امور شاهد و ایثارگران استان برگزار شد.

* شصت و چهارمین جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی با حضور محمد اعتدادی مدیر کل آموزش و پرورش استان و رئیس شورای نظارت و سایر اعضا برگزار شد.

* احمد زالی مدیر آموزش و پرورش بوئین و میاندشت: بهترین و محکم‌ترین سنگر برای دفاع از نظام و کشور مدرسه است، که باعث تربیت شهید سلیمانی‌ها و حججی‌ها می‌شود، امثال این شهدا این عالم را تغییر دادند و تاثیر این افراد در دنیا بی‌سابقه یا کم سابقه بوده است.

* محمد اعتدادی مدیرکل آموزش وپرورش استان اصفهان به همراه علیرضا محمودی رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین رضا صفری مدیرآموزش وپرورش شهرستان چادگان از مدارس روستایی بخش چنارود بازدید و مشکلات مجتمع‌های آموزشی وپرورشی مدارس را مورد بررسی قرار دادند.

* نشست صمیمانه رؤسا، کارشناس مسئولان و کارشناسان اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از آغاز پیروزی انقلاب تاکنون با حضور لیلاسادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل، محمدرضا ناظم زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل، علیرضا اعتباریان و محمد قندهاری مشاوران مدیرکل برگزار شد. در این نشست که رؤسای اسبق اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان حق شناس، روستایی، محمد وزیریان، محمود حسن نژاد، جعفر تحویل پور، حمیدرضا سیاحیان، علیرضا مهدی، رحمت الله ممیز و محسن ژیانپور حضور داشتند، حاضرین ضمن مرور و بازگویی خاطرات، تجربیات خود را در اختیار یکدیگر قرار دادند.

* نمایشگاهی درگذر فرهنگی چهارباغ اصفهان برپا شد تا تمامی گروه‌های معلولان بتوانند محصولات و توانمندی‌های خود را عرضه کنند و حتی بازار فروش داشته باشند که چند غرفه از این نمایشگاه هم مختص دانش آموزان معلول مدارس استثنایی اصفهان بود. در این نمایشگاه جامعه معلولین و هر هفت گروه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه همچون اوتیسم، سندرم دان، آسیب‌دیده بینایی و آسیب‌دیده شنوایی آثار خود را به نمایش گذاشتند.

به اشتراک بگذارید :