15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ ۱۳:۱۷:۳۰
کد مطلب:  1800897
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و به مناسبت هفته مدارس و مراکز غیردولتی برگزار شد:
گردهمایی موسسان مدارس غیردولتی خراسان رضوی

گردهمایی موسسان مدارس غیردولتی خراسان رضوی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و به مناسبت هفته مدارس و مراکز غیردولتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این همایش با بیان اینکه میزان مشارکت و سهیم بودن مردم در امور، یکی از نشانه های توسعه یافتگی در بسیاری از کشورها است اظهار داشت: هر اندازه میزان مشارکت مردم در اجرای برنامه‌ها و اقدامات و فعالیت ها و همچنین مناسبات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی بیشتر باشد آن کشور به ظاهر توسعه یافته تر است.

وی با بیان اینکه در کشور ما نیز روند مشارکت جویی افزایش یافته است و در حوزه های مختلفی چون خیرین سلامت و مشارکت خیرین در احداث مدارس و مساجد اتفاقات خوبی رقم خورده است افزود: آموزش و پرورش نیز از ظرفیت مدارس غیر دولتی بهره جسته است و در حال حاضر حدود دو میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

خدابنده با اشاره به اینکه فعالیت های مطلوب در حوزه های آموزشی و پرورشی در مدارس غیر دولتی در حال ارائه است و افزایش سطح نظارت بر این مدارس می‌تواند اعتماد عمومی را نسبت به مدارس غیردولتی ارتقا بخشد تاکید کرد: موسسین محترم مدارس غیردولتی باید در جریان فرآیند بازگشایی مدارس، رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را مدنظر قرار دهند.

در ابتدای جلسه رضا رمضانی، سرپرست اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی آموزش و پرورش خراسان با بیان اینکه مدارس غیردولتی روح بزرگ آموزش و پرورش هستند اظهار داشت: منابع انسانی باید در جهت اهداف سازمانی حرکت کنند، هیچ هدفی محقق نمی شود مگر اینکه مدیران سازمان در سطوح بالا تسهیل گری کنند، مدارس غیردولتی باید در کنار آموزش و پرورش طرحی نو در اندازند.

به اشتراک بگذارید :