23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ ۰۷:۳۰:۳۰
کد مطلب:  1800093
با حضور معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد؛
جلسه معاونین آموزش ابتدایی مدارس شهرستان خمینی شهر

با حضور لیلا سادات ابطحی جلسه معاونین آموزش ابتدایی مدارس شهرستان خمینی شهر برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان خمینی شهر در شانزدهمین روز از آذر ماه 1400 جلسه معاونین آموزشی مدارس شهرستان خمینی شهر در دار القران اهل بیت علیهم السلام شهرستان خمینی شهر با حضور لیلا سادات ابطحی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ،عیسی پره رئیس اداره دوره اول آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان، مدیر و معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خمینی شهر،کارشناسان حوزه ابتدایی و معاونین آموزشی مدارس ابتدایی برگزار شد.

در ابتدا علی اصغر مومنیان مدیر آموزش و پرورش خمینی شهر، ضمن خیر مقدم و تبریک روز دانشجو خاطر نشان کرد:معاونین آموزشی مهمترین بخش آموزش در مدرسه را به عهده دارند و از جمله فرایندی که انجام می دهند ارتباط نظارت ،وضعیت تحصیلی دانش آموز ،ارتباط با سرپرست دانش آموز، ارتباط با خود دانش آموز ،راهنمایی نظارت بر فرآیند تدریس و کلاس که از مهمترین وظایف معاونین است.

وی از زحمات و تلاشهای معاونین مدارس تقدیر و تشکر نمود.

 در ادامه لیلا سادات ابطحی  معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان،ضمن ابلاغ سلام مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت : معاونین در مدارس ابتدایی مهمترین و سنگین ترین بخش رسالت آموزش و پرورشی را بر عهده دارند.

وی ادامه داد:معاونین رابطان بین رهبرانی هستند که مدیریت می‌کنند و سازماندهی می کنند سیاست های کلامی را پیش بینی کرده و آن اهداف را به بار می نشانند و سعی می کند جهت آن سیاست گذاری برنامه ها را پیش ببرند و اجازه ندهند که خدشه‌ای به سیستم وارد شود .

ابطحی اظهار داشت: معاونین طلایه داران تعلیم و تربیت در مدارس هستند که حاشیه ای امن ،اعتبار سیستم ، عدم آسیب خانواده ،معلم و دانش آموز و فضا را برای سیاست‌گذاری آماده می‌کنند و امنیت را برای مدیر فراهم می‌کنند تا کار به بهره وری برسد .اما بهره‌وری نیاز به انگیزه دارد و  بهره وری وقتی نتیجه پیدا می‌کند که هدف هایش مشخص شود و برای اینکارما باید چند نگرش را در خود تقویت کنیم .

معاون آموزش ابتدایی اداره کل  با اشاره به  اینکه کار ما  چند بعدی است گفت: خستگی با فرسودگی فرق می‌کند فرسودگی زمانی اتفاق می‌افتد که کار یکنواخت شود. انگیزه ها پایین می آید. وقتی هدف ها گم شود وقتی همکاری پاداش نمی گیرد، وقتی بازخورد نمی گیرد. همه اینها منجر به فرسودگی می شود .دیده شدن نیاز انسان های پرکار است. 

ابطحی افزود: زحمات همکاران خود را ببینید و بازخورد آن را به اطرافیانتان بدهید که چاشنی آن قدر دانی می باشد این قدردانی کمک می‌کند که فرسایش در سیستم آموزش کاهش یافته و کمک می‌کند سیستم کمتر دچار آسیب شود .

 

به اشتراک بگذارید :