14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۳:۴۱:۴۱
کد مطلب:  1799597
انتشار ۲۳ عنوان کتاب با موضوعات فنی و تخصصی در حوزه مدرسه‌سازی

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور گردآوری و انتشار یافته‌ها و مطالعات در حوزه‌های فنی و تخصصی اقدام به مستندسازی و چاپ و انتشار ۲۳ عنوان کتاب نموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، صنعت ساختمان یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های اقتصادی کشور است و فضاهای آموزشی که نقش مهمی در آموزش و تربیت آینده‌سازان یک جامعه ایفا می کنند، به عنوان یکی از پرتکرارترین بناهای عمومی با کارکرد چند وجهی از منظر سازه‌ای و معماری نیز بسیار مورد توجه هستند.

امروزه مفاهیم توسعه یافتگی بر اساس طرح‌واره‌های نوین ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است و ضرورت به روز آوری ضوابط و الگوهای این حوزه بر اساس آخرین مطالعات و دستاوردهای علمی، پژوهشی همواره وجود دارد، این موضوعات در بحث طراحی و ساخت فضاهای آموزشی اهمیت دوچندان می یابد.

موضوعاتی از جمله کاهش هزینه‌تمام شده، ارتقای استانداردها و بهبود کارایی، بهینه‌سازی مصرف انرژی، مسائل زیست محیطی، فرایند صنعتی سازی ساختمان و توجه به کارکردهای روانی و رعایت الزامات فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی و موازین توسعه پایدار از جمله مباحثی است که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در فرایند احداث و مقاوم سازی فضاهای آموزشی مورد توجه قرار داده است.

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با پیشینه 46 سال فعالیت تخصصی در حوزه طراحی، احداث و تجهیز فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی در سراسر کشور و با بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص و مجرب توانسته است خدمات ارزشمندی را به جامعه تعلیم و تربیت در راستای توسعه عدالت آموزشی داشته و علاوه بر این تجارب ارزنده‌ای را در اختیار مخاطبان، محققان و جامعه علمی بگذارد.

 مستندسازی، نه تنها به عنوان کلید حل مسائل امروزی بلکه به عنوان حافظه سازمانی میتواند خدمات قابل توجهی به رشد خلاقیت و نوآوری در سازمان‌های جدید عصر دانش نموده واطلاعات ارزشمند و سهل الوصولی نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. به همین منظور از سال 1398 رویکرد مستندسازی و تدوین دستاوردها، تجارب و مطالعات انجام شده در سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با جدیت و تشکیل تیم‌های ویژه به طور جدی آغاز شد.

تدوین ضوابط، دستورالعمل‌ها و شاخص‌ها در طراحی، ساخت، کیفیت بخشی و مقاوم‌سازی بناهای آموزشی، و انجام مطالعات و پژوهش‌های کاربردی در این حوزه‌ها با همت مهندسان و همکاران معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، منجر به چاپ و انتشار 23 عنوان کتاب با موضوعات فنی و تخصصی شده است که به عنوان یک منبع مهم اطلاعاتی و پژوهشی می تواند مورد استفاده مخاطبان و دانش پژوهان قرار گیرد.

چاپ و نشر این کتاب‌ها با موضوعات معماری و طراحی فضاهای آموزشی، اصول فنی و سازه‌ای، مطالعه استانداردها و نمونه فضاهای آموزشی کشورهای جهان، صنعتی سازی مدارس، سری کتاب‌های مدیریت سبز و ضوابط و دستورالعمل‌های مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی از این جمله است که در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :