16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1799531
مدیر آموزش و پرورش بوئین و میاندشت :
بهترین و محکم‌ترین سنگر برای دفاع از نظام و کشور مدرسه است

احمد زالی گفت: مدرسه باعث تربیت شهید سلیمانی‌ها و حججی‌ها می‌شود، امثال این شهدا این عالم را تغییر دادند و تاثیر این افراد در دنیا بی‌سابقه یا کم سابقه بوده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، در هفدهمین روز از آذرماه 1400، احمد زالی مدیر آموزش و پرورش بوئین و میاندشت در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: همه با هم باید به مدرسه کمک کنیم، از همین رو حضور موثر، مداوم و هدفمند اولیا به منظور برنامه‌های اجرایی مدارس کمک موثری به پیشرفت مدرسه می‌کند و بی تفاوتی به سرنوشت مدرسه خوب نیست.

وی افزود: یکی از این برنامه‌ها، حمایت از دانش‌آموزان بی‌سرپرست، بدسرپرست و جذب خیرین در این خصوص است، ضمن اینکه اهمیت دادن به کتابخانه مدارس، برگزاری کلاس‌های تقویتی و جبرانی و برنامه‌هایی از این قبیل مسیر مدرسه را برای ارائه آموزش بهتر به دانش‌آموزان هموار می‌کند. 

زالی تصریح کرد: بهترین و محکم‌ترین سنگر برای دفاع از نظام و کشور مدرسه است که باعث تربیت شهید سلیمانی‌ها و حججی‌ها می‌شود، امثال این شهدا این عالم را تغییر دادند و تاثیر این افراد در دنیا بی‌سابه یا کم سابقه بوده است.

مدیر آموزش و پرورش بوئین و میاندشت با اشاره به اهمیت نقش انجمن اولیا و مربیان تاکید کرد: تنها راه سعادت ملت مدرسه است، مدرسه به عنوان رکنی تاثیر گذار در آینده کشور به تجمیع افکار احتیاج دارد و از همین رو انجمن اولیا و مربیان می‌تواند نقش مشورتی خود را به بهترین نحو در مدرسه نشان دهد. انجمن یعنی "یدالله مع الجماعه" یعنی خدا با جماعت است، مثل نماز که بهتر است به جماعت خوانده شود پس باید تلاش کنیم که در جلسات مدارس نقش انجمن اولیا و مربیان را پررنگ‌تر کنیم تا به پیشرفت و کیفیت تحصیلی مدرسه و جامعه کمک کرده باشیم. 

وی در خصوص واکسن و بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: صد درصد دانش آموزان و اکثر معلمان هر دو دوز واکسن را دریافت کرده‌اند، پس ما برای بازگشایی حضوری مدارس مشکلی نداریم اما باز هم برای اینکه به ایمنی کامل برسیم به مراقبت بیشتری نیاز داریم و آموزش و پرورش در این خصوص برنامه‌های تجمعی مثل صبحگاه را ممنوع کرده است.

به اشتراک بگذارید :