24 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۲:۵۵:۱۲
کد مطلب:  1799441
مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش منتشر کرد:
دستورالعمل کنترل و پیشگیری کووید ۱۹ در مدارس ویژه والدین

«دستورالعمل کنترل و پیشگیری کووید ۱۹ و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس ویژه والدین»، از سوی مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش با همکاری معاونت بهداشت، دفتر آموزش و ارتقای سلامت، مرکز سلامت محیط و کار، دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس، مرکز بیماری های واگیردار، دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش منتشر شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، اولیا موظفند تا در مواردی همچون ابتلا فرزندان به کرونا ،پس از طی دوران درمان و واگیری، برای بازگشت دانش آموزانشان به مدرسه، سلامت وی را مورد ارزیابی پزشک معتمد اداره یا مراکز جامع سلامت قرار دهند و از فرستادن دانش آموز مبتلا یا مشکوک به مدرسه خودداری کنید و در اسرع وقت موضوع را با مسئولان مدرسه در میان گذارند.

همچنین، در صورتی که فرزندانشان دارای  بیماری های زمینه ای هستند، گواهی حضور از پزشک را دریافت  و رعایت دستورالعمل های بهداشتی را به فرزندان خود آموزش دهند.

در بخشی از این دستورالعمل به والدین تأکید شده است؛ که از برگزاری کلاس های آموزشی درفضای حیاط با رعایت استانداردهای بهداشت محیط، تعداد دانش آموزان حاضر در کلاس، رعایت فاصله ایمن حداقل 1.5 متر در قسمت های عمومی از جمله نمازخانه، سلف سرویس، کارگاه ها و مسیر ورود و خروج و...در مدرسه فرزندانشان اطمینان حاصل کنند.

این دستورالعمل را از اینجا دریافت کنید

به اشتراک بگذارید :