22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۱:۳۸:۱۶
کد مطلب:  1799199
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولین اعلام کرد:
کسب رتبه اول کشوری در شاخص های اختصاصی توسط آموزش و پرورش استثنایی خوزستان/ضرورت برقراری عدالت در دسترسی به خدمات آموزشی در بین دانش آموزان نیازهای ویژه/پوشش ۴ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی خوزستان

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به کسب رتبه اول کشوری در شاخص های اختصاصی توسط آموزش و پرورش استثنایی خوزستان؛ بیان کرد: برقراری عدالت آموزشی در دسترسی به خدمات آموزشی برای ۴ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت خوزستان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ کورش مودت پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۷ آذرماه ۱۴۰۰ در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولین اظهار کرد: برقراری عدالت آموزشی یکی از برنامه های اولویت دار مجموعه تعلیم و تربیت استان در همه حوزه های آموزشی و تربیتی است. همچنین در استان خوزستان ۴ هزار دانش آموز با نیازهای ویژه در ۹۶ آموزشگاه تحت پوشش خدمات آموزشی و توانبخشی قرار دارند.


وی در ادامه با اشاره به موفقیت آموزش و پرورش استثنایی خوزستان در کسب رتبه اول کشوری در شاخص های اختصاصی وزارتی، توضیح داد: مراکز توانبخشی؛ مراکز اختلال یادگیری و آموزشگاه های استثنایی توانسته اند با پوشش حداکثری و همچنین استفاده از راهبرد آموزش تلفیقی فراگیر گام های مهمی در راستای برقراری عدالت آموزشی بردارد.


مودت در پایان یادآور شد: تلاش برای ایجاد دسترسی تعاملی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه می تواند زمینه ساز رشد و تحول این بخش از جمعیت دانش آموزی در استان شود و در این راستا اجرای طرح راهبردی توسعه کمی و کیفی آموزش و پرورش استثنایی در دستور کار قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :