14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۰۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1798077
از سوی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس صورت گرفت:
انتشار ۲۳ عنوان کتاب با موضوعات فنی و تخصصی در حوزه «مدرسه‌سازی»

سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور گردآوری و انتشار یافته‌ها و مطالعات در حوزه‌های فنی و تخصصی اقدام به مستندسازی و چاپ و انتشار ۲۳ عنوان کتاب کرد.

 به گزارش مرکزاطلاع‌رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، فضاهای آموزشی، نقش مهمی در آموزش و تربیت آینده‌سازان یک جامعه ایفا می کنند و به عنوان یکی از پرتکرارترین بناهای عمومی با کارکرد چند وجهی از منظر سازه‌ای و معماری، بسیار مورد توجه هستند.

بر اساس این گزارش، موضوعاتی از جمله کاهش هزینه‌تمام شده، ارتقای استانداردها و بهبود کارایی، بهینه‌سازی مصرف انرژی، مسائل زیست محیطی، فرآیند صنعتی سازی ساختمان و توجه به کارکردهای روانی و رعایت الزامات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و موازین توسعه پایدار از جمله مباحثی است که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در فرآیند احداث و مقاوم سازی فضاهای آموزشی مورد توجه قرار داده است.

بر این اساس، تدوین ضوابط، دستورالعمل‌ها و شاخص‌ها در طراحی، ساخت، کیفیت بخشی و مقاوم‌سازی بناهای آموزشی، و انجام مطالعات و پژوهش‌های کاربردی در این حوزه‌ با همت مهندسان و همکاران معاونت فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، منجر به چاپ و انتشار 23 عنوان کتاب با موضوعات فنی و تخصصی شده است که به عنوان یک منبع مهم اطلاعاتی و پژوهشی می تواند مورد استفاده مخاطبان و دانش پژوهان قرار گیرد.

همچنین، چاپ و نشر این کتاب‌ها با موضوعات معماری و طراحی فضاهای آموزشی، اصول فنی و سازه‌ای، مطالعه استانداردها و نمونه فضاهای آموزشی کشورهای جهان، صنعتی سازی مدارس، سری کتاب‌های مدیریت سبز و ضوابط و دستورالعمل‌های مدیریت نگهداری و تعمیرات فضاهای آموزشی، تربیتی و ورزشی از این جمله است که در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :