20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ ۱۳:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1797901
نگارخانه خورشید در آذربایجان شرقی افتتاح شد

نگارخانه خورشید در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر متناسب سازی فضاهای تربیتی هر استان بر اساس ظرفیت های موجود و با هدف نمایش آثار فرهنگی هنری دانش آموزان و معلمان افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، طاهر علمی در آیین افتتاح نگارخانه خورشید در کانون امام خمینی (ره) ناحیه پنج تبریز بیان کرد: فرهنگ و هنر نشان دهنده اصالت یک جامعه هستند و عامل توسعه کشور محسوب می شوند.

وی بیان کرد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش مبنی بر متناسب سازی فضاهای تربیتی هر استان بر اساس ظرفیت های موجود نسبت به راه اندازی نگارخانه با هدف نمایش آثار فرهنگی هنری دانش آموزان و معلمان اقدام کرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از همه عوامل پشتیبانی کننده و حمایت کننده در راه اندازی این نگارخانه، ادامه داد: قطعا این کار مهم محصول مشترک تمامی دانش آموزان و فرهنگیان و اولیاء استان است.

علمی با بیان این که برای راه اندازی این نگارخانه 5 میلیارد ریال هزینه  شده است، ادامه داد: 200 مورد از آثار هنری دانش آموزان و معلمان در نگارخانه خورشید به نمایش گذاشته شده است.

وی گفت: فراهم ساختن بستری برای رقابت سالم بین دانش آموزان و معلمان هنرمند، توسعه فرهنگ نشاط و ایجاد زمینه برای بروز استعدادها از جمله اهداف مهم راه اندازی نگارخانه است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با بیان این که در تمامی نواحی و مناطق استان ظرفیت و پتانسیل برای راه اندازی چنین نگارخانه هایی وجود داد، گفت: 85درصد دانش آموزان استان در مرحله آموزشگاهی مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کرده اند که این نشان از استعداد و علاقه آن ها به فرهنگ و هنر است پس برای شکوفایی این استعداد ها نیاز به چنین نگار خانه هایی داریم./ عباسی بیشک

spp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

https://shad.ir/azarbaijansharghistudents            کانال آموزش و پرورش استان در شبکه شاد

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :