20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ ۱۲:۵۴:۲۴
کد مطلب:  1797713
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش زنجان صورت گرفت؛
برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان کشوری مسابقات سمپاد

مراسم تجلیل از برگزیدگان کشوری مسابقات کنگره قرآن کریم سمپاد و جشنواره جوان خوارزمی با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، رئیس اداره استعدادهای درخشان استان و مدیران مدارس سمپاد در محل سالن تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این جلسه ضمن تبریک روز دانشجو و خیر مقدم به مهمانان، اظهار داشت: امسال بحمدلله  افتخارات خوبی در مدارس سمپاد داشتیم؛ این موفقیت ها را خدمت همگان تبریک عرض نموده از زحمات تمامی مدیران  تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی افزود: امسال پنج نفر از دانش آموزان استان برای اولین بار در المپیاد های علمی رتبه های برتر کسب کردند که این بسیار ارزشمند بود و قطعاً سهم مدرسه در بروز این موفقیت ها چشم گیر و پررنگ است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به موفقیت های آموزش و پرورش در یکسال گذشته بیان کرد:  اهدای پنج هزار تبلت دانش آموزی ، کسب دو رتبه اول کنکور، صعود رتبه کنکور استان به رتبه 14  کشور، کسب رتبه هفتم کشوری در ارزیابی ادارات کل آموزش و پرورش استان ، کسب پنج مدال کشوری در  المپیاد های علمی و دست یافتن به  رتبه برگزیده  استان در جشنواره شهید رجایی  از مهم ترین این موفقیت ها است که مرهون تلاش تمامی همکاران، دانش آموزان و اولیا است.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در مدارس سمپاد تعادل بین پرورش و آموزش برقرار شود یعنی علاوه بر اینکه آموزش سرلوحه کار ما قرار دارد، فعالیت های پرورشی و تربیتی هم مهم و پر رنگ باشد.

وی تصریح کرد:اگر می‌خواهیم برای آینده، شهروندان مطلوب تربیت کنیم بایستی متناسب با سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عدالت آموزشی و تربیتی رعایت شود و این نگاه بایستی در بین تمامی همکاران و مدیران حاکم باشد.

مظفری گفت: امروزه داشتن سواد ارتباطی ضرورت دارد و یکی از مهمترین انواع سواد است که باید همکاران ما بدان مجهز باشند تا ارتباط درست و منطقی با والدین و مخاطبین برقرار شود.

توانمندسازی نیروی انسانی در مدارس سمپاد، استفاده از ظرفیت بنیاد نخبگان در این مدارس و همچنین نوآوری و خلاقیت در مدارس سمپاد از دیگر مواردی بود که مدیرکل آموزش و پرورش استان به آنها تاکید داشت.

 

صفری رئیس اداره استعدادهای درخشان استان نیز در این جلسه به ارائه گزارش در خصوص فعالیت های صورت گرفته در این اداره پرداخت و گفت: موفقیت های کسب شده در مدارس سمپاد حاصل زحمات همه همکاران بوده که نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

شایان ذکر است در این جلسه از دانش آموزان برتر که رتبه کشوری کسب کرده بودند، تقدیر به عمل آمد و همچنین هر یک از مدیران حاضر به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :