22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ ۰۷:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1797525
وزیر آموزش و پرورش در دیدار با اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین کشور:
در «مردمی سازی آموزش و پرورش»، بیش از پیش، جدی هستیم

وزیر آموزش و پرورش در دیدار اعضای هیئت مدیره مجمع خیّرین کشور، با تأکید بر این موضوع که شاخص های درونی و بیرونی آموزش و پرورش باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد گفت: باید در بحث مردمی سازی آموزش و پرورش بیش از پیش جدی باشیم؛ زیرا اثر کار خیرین بیش از سایر کارها و سرمایه گذاری هاست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت  آموزش و پرورش، یوسف نوری در دیدار با اعضای «هیئت مدیره مجمع خیرین کشور» که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: اغلب اوقات به داشتن حال و هوای خیرین غبطه می خورم چرا که از برکات کارهای خیر، زندگی انسان دارای برکات می شود و باید امر خیری را با چشم دل ببینیم و در باره آن قضاوت کنیم.
نوری تصریح کرد: مدیران باید به «کارهای مشارکتی و خیری» معتقد باشند و این موضوع باید یکی از شاخصه های انتخاب مدیران باشد.

وی ادامه داد: باید«مهارت های عملی و کاربردی»را جایگزین تئوری ها کرد تا دانش آموزان از دوران تحصیل با مشاغل مختلف آشنا شوند.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ارزش «گردشگری» در کشور کمی بیش از 2 درصد است و این موضوع  تأثیر مطلوبی در اشتغال ندارد.
وی ادامه داد: خدمات آموزشی، خدمات سلامت، خدمات مذهبی، آزادی زندانی ها و ... از جمله فعالیت های دهگانه حوزه خیری است. 
عضو کابینه دولت مردمی، اظهار کرد: امیدوارم این دیدار زمینه شتاب گرفتن فعالیت های خیرین  را فراهم کند؛ چرا که اثر کار خیرین بیش از سایر کارها و سرمایه گذاری هاست.
وی اضافه کرد: شاخص های درونی و بیرونی آموزش و پرورش باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و ما در بحث مردمی سازی آموزش و پرورش  بیش از پیش جدی هستیم.
شایان ذکر است؛ در این نشست بخش هایی از «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» در حوزه مسئولیت سایر دستگاه ها در قبال آموزش و پرورش بررسی شد و پیش نویس تفاهم نامه همکاری بین آموزش و پرورش و مجمع خیرین کشور که مقرر است در نشست آینده به امضای طرفین برسد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :