17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۲۱:۵۶:۵۰
کد مطلب:  1796561
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):
آموزش و پرورش از امانت های مردم بخوبی مراقبت کند

نماینده ولی فقیه در استان قم گفت دانش‌آموزان امانت‌های مردم و نظام هستند و سیستم آموزش و پرورش باید به خوبی از ااین امانت‌ها مراقبت کند و آنها را به درستی تعلیم دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش قم، آیت الله سید محمد سعیدی»تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: این حرم و همه حرم‌های اهل بیت(ع) گنجی است که خداوند برای شیعیان قرار داده و اگر هر خدمتی به اهل بیت(ع) صورت بگیرد این خاندان مدیون کسی نمی‌ماند.
وی با بیان اینکه هم مردم و هم مسئولان باید از اهل بیت(ع) مدد بگیرند تا این بزرگواران راه را به ما نشان دهند، افزود: شفاعت اهل بیت(ع) شامل حال افرادی که هیچ حرکت و عمل صالحی انجام نداده باشند نمی‌شود بنابراین ما باید نسبت به انجام عمل صالح و مدد گرفتن از اولیاء خدا اقدام کنیم و اگر کمبودی در اعمال‌مان بود می توانیم به شفاعت اهل بیت(ع) امیدوار باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان قم در رابطه با اهمیت انتخاب مدیران صالح و شایسته برای انجام امور مهم کشور گفت: علاوه بر مدیران اصلی کشور که باید از افراد صالح و کاردان باشند، افراد زیرمجموعه آنها هم باید افراد همراه و دلسوز باشند زیرا اگر زیرمجموعه‌ها از افراد ناصالح باشند کارها را مختل می‌کنند.
وی ادامه داد: در پست‌های اصلی و تأثیرگذار باید افرادی قرار بگیرند که دلسوز، دارای قدرت اجرایی و دارای همت و اراده بر اجرای تصمیمات مفید باشند و اگر این امر رعایت شود نیت‌های خیر مسئولان رده بالا در تمام زیرمجموعه هم ساری و جاری خواهد شد.
سعیدی با اشاره به روایت «الناس علی دین ملوکهم» گفت: بسیاری از مدیران زیر مجموعه‌ها افرادی هستند که تابع فرامین مسئولان رده بالا هستند و خواسته مدیران ارشد را اجرا می‌کنند ولی برخی افراد هم هستند که قلب‌های مریض دارند که باید مراقب بود از این افراد در پست های کلیدی استفاده نشود.
وی با تأکید بر اینکه فرزندان مردم امانت‌های مردم و نظام هستند و باید سیستم آموزش و پرورش به خوبی از این امانت‌ها مراقبت و آنها را به درستی تعلیم و تربیت دهد، افزود: اگر از مناجات با خدا و مدد گرفتن از خدا و اهل بیت(ع) غافل نشوید و در اجرا هم با عزت و اقتدار عمل کنید یقین بدانید دست یاری خدا با شما است و خداوند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می‌کند.

به اشتراک بگذارید :