9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۵ ۱۲:۲۲:۵۴
کد مطلب:  vhhxT3tc
معاون پارلمانی رئیس جمهوردر مراسم افتتاح مدرسه 12کلاسه ابهر:
رفاه و بهبود معیشت فرهنگیان از دغدغه های دولت است

کسانی که در حوزه تعلیم و تربیت فعالیت دارند به امکانات رفاهی متناسب با زحمت خود دسترسی ندارند که رفاه و بهبود معیشت آنها از دغدغه های دولت است.

حسینعلی امیری شبانگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح آموزشگاه 12 کلاسه خانصنمی در ابهر، با گرامیداشت یاد شهید رجایی و شهید باهنر، اظهار کرد: این شهیدان بزرگوار که به عنوان چهره ماندگار تاریخ انقلاب مانده اند از متن و بطن آموزش و پرورش برخاستند.
وی ابراز کرد: سلوک رفتار، اندیشه، خدمت و شرایط شخصی شهید رجایی و شهید باهنر از آنها چهره هایی ماندگار و وفادار به اسلام و آرمان های انقلاب ساخت.
معاون پارلمانی رئیس جمهوری تصریح کرد: افرادی که با این دو شهید معاشرت داشتند از دغدغه های آنها در زمینه آموزش و پروش و تعلیم و تربیت جوانان اطلاع داشتند.
وی یادآور شد: مدرسه 'دین و دانش' که به همت شهید بهشتی و شهید باهنر برای تربیت دانش آموزان تاسیس شده بود از مدارس نمونه و برتر زمان خود به شمار می رفت.
امیری خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت از مشاغل بسیار مهم و باشرافت بوده و از موقعیت اجتماعی بالایی برخوردار است و افراد در بالاترین رده های مسئولیتی کشور نیز در دامن معلمان رشد می کنند.
وی با اشاره به ساخت مدرسه خیرساز خانصنمی تصریح کرد: ساخت این مدرسه صدقه ای جاریه است که تا زمانی که این مدرسه پابرجاست روح مرحوم خانصنمی از اجر آن بهره مند می شود.
 استاندار زنجان نیز در این مراسم افزود: جایگاه آموزش و پرورش بسیار رفیع و ارزشمند است و چهره های درخشانی که مانند شهید رجایی و شهید باهنر در اوایل انقلاب از جمع معلمان برخاستند و پس از تلاش های صادقانه در راه اسلام و انقلاب به شهادت رسیدند.
وی تصریح کرد: عمل خداپسندانه واقف زمین این مدرسه جای قدردانی دارد و امید است با تربیت جوانان نیکو از این محل روح آن مرحوم شاد شود.
به گزارش ایرنا، زمین مدرسه 12 کلاسه نمونه دولتی بنت الهدی توسط مرحوم خانصنمی وقف شده که این مدرسه با زیر بنای 1423 مترمربع با اعتبار 17 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی احداث شده و شامگاه پنجشنبه باحضور معاون رئیس جمهوری، استاندار زنجان، امام جمعه، فرماندار و مسئولان آموزش و پرورش ابهر، مدیرکل تجهیز و نوسازی مدارس استان و جمعی از معلمان و دانش آموزان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شد./ایرنا

به اشتراک بگذارید :