19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۱۴:۳۷:۰۵
کد مطلب:  1796323
آیت‌الله العظمی جوادی آملی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش :
«مهارت آموزی دانش آموزان» از ضروریات نظام آموزشی کشور است

آیت الله جوادی آملی در دیدار با وزیر آموزش و پرورش گفت: مهارت آموزی دانش آموزان از ضروریات نظام آموزشی کشور است؛ دانش آموزان باید پس از فراغت از تحصیل، بتوانند زندگی خود را اداره کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، آیت الله جوادی آملی؛ ظهر امروز در دیدار با وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: دانش آموزان مانند یک ظرف خالی هستند که هر چه در آن ریخته شود به همان قالب شکل می‌گیرد.

معظم له افزود: باید محتوایی که در داخل ظرف ریخته می‌شود متناسب با ظرفیت و توانایی دانش‌آموزان و با بهره‌گیری از مباحث دینی باشد.

آیت الله جوادی آملی دانش آموزان را به عنوان معادن غنی طلای کشور دانست و گفت: آموزش و پرورش باید چگونگی استخراج این معادن را به دانش‌آموزان بیاموزد.

معظم له، «مهارت آموزی دانش آموزان» را از ضرورت‌های نظام آموزشی کشور دانست و یادآور شد: خروجی آموزش و پرورش باید کارآمد باشد و دروس آموزش و پرورش به گونه ای تدوین شود که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی بتوانند زندگی خود را اداره کنند و در کار و شغلی متناسب با آموخته‌های خود به کار گرفته شوند.

آیت الله جوادی آملی در ادامه بد اخلاقی و خشونت را زیبنده نظام آموزش و پرورش کشور ندانست و یادآور شدند: باید در تعامل بین دانش آموزان و معلمان، ادب و احترام نهادینه شود تا نسل آینده کشور نیز از این صفت‌های اسلامی برخوردار شوند.

به اشتراک بگذارید :